fbpx
- Reklama -
ZahraničnéNemecká armáda to zrejme má dedičné: U ich vojakov...

Nemecká armáda to zrejme má dedičné: U ich vojakov v Litve sa prebudili fašistické sklony

-

Nemecká armáda to zrejme má dedičné: U ich vojakov v Litve sa prebudili fašistické sklony

Berlín 17. júna (TASR) – Nemecko sa rozhodlo stiahnuť z Litvu čatu svojich vojakov. Urobilo tak v reakcii na správy o neprístojnom správaní príslušníkov Bundeswehru na večierku v tejto pobaltskej krajine, informovala agentúra AFP. 

      Čata pozostávajúca z 30 vojakov sa – podľa stredajšieho vyjadrenia nemeckej ministerky obrany Annegret Krampovej-Karrenbauerovej – okamžite sťahuje z Litvy naspäť do vlasti. 

      „Nemiestne správanie niektorých vojakov v Litve je ranou pre všetkých, ktorí denno-denne slúžia bezpečnostným záujmom našej krajiny,“ napísala ministerka na Twitteri. Už predtým prisľúbila, že všetci previnilci budú čo najprísnejšie potrestaní.


      Troch vojakov stiahli do vlasti už skôr a zvyšní členovia čaty sa do Nemecka vrátia v priebehu štvrtka.  Vyšetrovanie prípadu sa začalo už minulý týždeň. 

      Webová stránka týždenníka Spiegel v pondelok informovala, že opití nemeckí vojaci spievali počas aprílového večierku v hoteli v litovskom regióne Rukla rasistické a antisemitské piesne. Jeden z nich sa okrem toho pokúsil sexuálne obťažovať svojho spiaceho kolegu. Scény z večierka boli nakrútené na video. Hlavní vinníci boli okamžite prepustení zo služby.  

      Nemeckými ozbrojenými silami opakovane otriasli škandály týkajúce sa pravicového extrémizmu. Nemecké ministerstvo obrany pre podozrenia z krajne pravicového extrémizmu vlani rozpustilo Komando špeciálnych síl (KSK) nemeckej armády. Krampová-Karrenbauerová však napokon rozhodla pre jeho zachovanie, keďže útvar prešiel hĺbkovou reorganizáciou. 
      

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás