fbpx
ZahraničnéNeexistujú dôkazy o mínach na strechách Zaporižžskej jadrovej elektrárne,...

Neexistujú dôkazy o mínach na strechách Zaporižžskej jadrovej elektrárne, tvrdí MAAE

-

Neexistujú dôkazy o mínach na strechách Zaporižžskej jadrovej elektrárne, tvrdí MAAE

BRATISLAVA 4. augusta (SITA) – Odborníci z Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) nenašli žiadne dôkazy o mínach a výbušninách na strechách reaktorov Zaporižžskej jadrovej elektrárne. O nich sa špekulovalo po zverejnení satelitných snímok zariadenia, ktoré od začiatku vojny na Ukrajine okupujú ruské sily a prevádzkujú hlavne ukrajinskí zamestnanci. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Experti MAAE dostali vo štvrtok „neobmedzený prístup“ do elektrárne a „nepozorovali žiadne míny ani výbušniny na strechách budov reaktorov 3. a 4. bloku a v turbínových halách“, uviedol generálny riaditeľ agentúry Rafael Mariano Grossi. Kontrola perimetra v elektrárni ukázala, že míny pozorované v júli boli stále na mieste, ale neboli spozorované žiadne nové míny ani výbušniny, dodal. Zároveň pripomenul potenciálne riziká jadrovej bezpečnosti a ochrany, ktorým zariadenie čelí.

https://edition.cnn.com/europe/live-news/russia-ukraine-war-news-08-04-23/index.html

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás