fbpx
DomáceNech sa páči: Heger trvá na tom, aby povinne...

Nech sa páči: Heger trvá na tom, aby povinne očkovaní boli ľudia nad 60 rokov

-

Nech sa páči: Heger trvá na tom, aby povinne očkovaní boli ľudia nad 60 rokov

Bratislava 18. decembra (TASR) – Premiér Eduard Heger (OĽANO) zotrváva na názore, že povinne očkovaní proti novému koronavírusu majú byť ľudia nad 60 rokov, nie podľa profesie. Dôvodom je, že seniori najčastejšie končia s ochorením COVID-19 v nemocnici. Heger to uviedol v relácii RTVS Sobotné dialógy. 


      Tempo očkovania sa podľa premiéra zvyšuje. Krajina a nemocnice však nie sú na ďalšie vlny pandémie pripravené, najmä v súvislosti s variantom omikron. „O povinnom očkovaní sa diskutuje čoraz viac aj v zahraničí a krajiny to považujú za nevyhnutné,“ skonštatoval Heger. Rezort zdravotníctva bol preto poverený na vypracovanie analýzy pre zavedenie povinného očkovania a možnej finančnej spoluúčasti nezaočkovaných pri hospitalizácii. 


      Analýza, či by bolo možné zaviesť povinné očkovanie pre seniorov, by mala byť podľa Hegera hotová 10. januára 2022. Heger chápe aj návrh ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) o lockdowne pre ľudí nad 60 rokov a nevylúčil ho. „Ja som povedal, že môj návrh je povinné očkovanie. On to vidí ako medzikrok, aby sme ľudí ochránili,“ uviedol premiér. Opätovne vyzval ľudí na dobrovoľné očkovanie. Sám ide na tretiu dávku vakcíny v pondelok (20. 12.). 


      Podľa Hegera štát končí s finančnými odmenami pre seniorov, ktorí sa dajú zaočkovať. „Ďalšie finančné motivácie pri prípadnej štvrtej, piatej dávke proti novému koronavírusu nebudú, toto je posledná šanca,“ upozornil Heger.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Súhlasíme s povinným očkovaním, ale politikov. Denne jedná dávka. Niektorí aj tri dávky denne. Veď je potrebné vyčerpať vakcíny, aby sme dostali dotácie.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás