fbpx
- Reklama -
NázoryNáznak nového polického subjektu?

Náznak nového polického subjektu?

-

Náznak nového polického subjektu?

Na sociálnej sieti Juraja Draxlera sa objavil status, kde predstavuje jeho tím. Medzi inými sa tam objavuje aj pán Marcinčin, bývalý podpredseda KDD

J. Draxler: MôJ TÍM

Zhromažďujem okolo seba ľudí so znalosťami bezpečnostnej problematiky, hospodárskej politiky, ale aj školstva či zdravotníctva.
Jeseň pravdepodobne bude veľmi komplikovaná a bude treba pripraviť viacero mechanizmov na to, ako konkrétne pomáhať rôznym organizáciám. Okrem toho vláda už bude musieť mať naozaj adresnú, presnú kritiku, a to prinajmenšom každý týždeň.

- reklama -

Ostatné mesiace som o nastávajúcej kríze hovoril s mnohými ľuďmi z podnikateľskej sféry, zo štátnej správy, aj z iných oblastí. Dohodli sme sa, že bude treba vytvoriť koordinačný štáb, zložený z prvotriednych odborníkov.
Prví ľudia z tohto tímu sa verejnosti predstavujú, ďalší pribudnú do septembra. Spolupracujeme tiež s ľuďmi priamo zo štátnej správy, aj so špičkovými odborníkmi zo zahraničia.

Nebude to ľahké, ale inak sa nedá. Ďalší tím medzitým pripravuje podrobnú víziu toho, ako by Slovensko malo naozaj fungovať.

Peter Krajčírovič. Bývalý riaditeľ Úradu na ochranu ústavných činiteľov. Bezpečnostnej problematike zasvätil celý život, služobne dosiahol hodnosť plukovníka.

Anton Marcinčin. Bývalý ekonóm Svetovej banky pre Slovensko, neskôr dlhoročný poradca ministra financií. Absolvent prestížnej ekonomickej školy CERGE-EI. Po voľbách pôsobil aj na novom Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, odkiaľ nedávno odišiel
Roman Huňa. Dlhé roky pôsobil ako špecialista v Rade Európy. Absolvent Masarykovej univerzity v Brne. Plynule rozpráva francúzsky, anglicky a rusky
Juraj Kríž. Úspešný komunálny politik a podnikateľ
Márius Hričovský. Právnik a ekonóm. Po diplomatickej kariére pôsobil ako poradca ministra hospodárstva, neskôr dlhé roky v orgánoch domácich energetických spoločností
spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

  1. Len do toho, chlapci.
    Čím viac strán postavíte, tým väčšia šanca, že dnešná Matojunta zostane pri moci aj po voľbách.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás