DomáceNárodná diaľničná spoločnosť bude mať nové vedenie, od pondelka...

Národná diaľničná spoločnosť bude mať nové vedenie, od pondelka ju bude riadiť Filip Macháček

-

Národná diaľničná spoločnosť bude mať nové vedenie, od pondelka ju bude riadiť Filip Macháček

BRATISLAVA 10. novembra (SITA) – Národnú diaľničnú spoločnosť (NDS) bude od pondelka 13. novembra viesť Filip Macháček. Popri funkcii generálneho riaditeľa bude zároveň vykonávať post predsedu predstavenstva. Nahradí dočasne povereného generálneho riaditeľa NDS Stanislava Beňa, ktorý naďalej ostáva v spoločnosti ako člen predstavenstva a investičný riaditeľ. Novým členom predstavenstva bude Rastislav Droppa miesto Tatiany Novotnej. Ministerstvo dopravy SR informovalo v piatok o personálnych zmenách vo vedení NDS s tým, že v krátkom čase vypíše výberové konania na funkcie generálneho aj finančného riaditeľa a rovnako na funkcie členov predstavenstva. 

Macháček aj Droppa sú do funkcií vymenovaní dočasne, najviac na šesť mesiacov. Macháček pracoval ako generálny riaditeľ sekcie environmentálneho hodnotenia a odpadového hospodárstva na Ministerstve životného prostredia SR či ako poradca na Ministerstve zdravotníctva SR. Droppa pôsobil vo vedúcich pozíciách v Pôdohospodárskej platobnej agentúre ako riaditeľ sekcie správy majetku či riaditeľ úseku strategických informácií.

Minister dopravy Jozef Ráž mladší (nominant Smeru-SD) od svojho nástupu už stihol vymeniť vedenie Slovenskej správy ciest, Verejných prístavov a na návrh správnej rady aj Železníc Slovenskej republiky (ŽSR).

Predchádzajúci dočasný minister dopravy Pavol Lančarič krátko pred vymenovaním súčasne vlády odvolal z čela NDS Vladimíra Jacka. Dôvodom podľa vyjadrení rezortu dopravy bolo manažérske pochybenie pri tendri na výstavbu úseku R1 Banská Bystrica – Slovenská Ľupča. Úrad pre verejné obstarávanie rozhodol, že NDS musí tento tender vyhodnotiť nanovo. Vedením spoločnosti dočasne poverili investičného riaditeľa Stanislava Beňa. Jacko odmietol akékoľvek úvahy o svojom domnelom manažérskom pochybení v súvislosti s tendrom na výstavbu úseku R1. Tvrdil, že spolu s investičným riaditeľom podpísali vylúčenie uchádzača, ale nemohli konať inak.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. A nové vedenie postaví ďaľších päť obchvatov Bratislavy, namiesto poriadnej diaľnice z BA do Košíc. Bravó!

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás