fbpx
DomáceNAKA obvinila šesť osôb v súvislosti s obstarávaním v...

NAKA obvinila šesť osôb v súvislosti s obstarávaním v SVP

-

NAKA obvinila šesť osôb v súvislosti s obstarávaním v SVP

Bratislava 28. februára (TASR) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila v rámci utorkovej akcie Stonehenge, ktorá má súvisieť s verejným obstarávaním v Slovenskom vodohospodárskom podniku (SVP), šesť osôb. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

„V rámci policajnej akcie Stonehenge v súvislosti s machináciami pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil dve právnické a štyri fyzické osoby,“ uviedli policajti. Priblížili, že konkrétne ide o dvoch konateľov obchodných spoločností, riaditeľa obchodnej spoločnosti a zamestnankyňu ministerstva financií. Tá v čase spáchania skutku pracovala u verejného obstarávateľa.

Vyšetrovanie sa podľa polície týka verejného obstarávania v SVP, konkrétne šlo o modernizáciu a ekologizáciu výrobných zariadení v kameňolome Devín. „Podmienky mali byť účelovo prispôsobené na mieru konkrétnemu uchádzačovi, aby ostatní, skutoční záujemcovia nedokázali splniť nastavené technické parametre,“ vysvetlila polícia. Doplnila, že víťazný uchádzač tým mal získať neoprávnený prospech vyše 400.000 eur. Konaním obvinených mala vzniknúť aj ďalšia škoda.

„Aktuálne prebiehajú procesné úkony, viac informácií nie je možné poskytnúť,“ povedali policajti.
Hovorca SVP Marián Bocák pre TASR uviedol, že ide o aktívny prípad z minulosti, pri ktorom SVP spolupracuje s NAKA. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nateraz nebudeme poskytovať bližšie informácie,“ poznamenal.

ÚŠP: V rámci akcie Stonehenge zadržali 4 osoby, súvisí s obstarávaním v SVP

Bratislava 28. februára (TASR) – V rámci utorkovej akcie Stonehenge, ktorá má súvisieť s verejným obstarávaním v Slovenskom vodohospodárskom podniku (SVP), zadržali štyri osoby. Prípad je pod dozorom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

„Doposiaľ bolo vo veci vznesené obvinenie celkovo štyrom fyzickým a dvom právnickým osobám, a to pre zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe,“ doplnila Tökölyová.

Priblížila, že obvinenými sú konatelia obchodných spoločností, riaditeľ obchodnej spoločnosti a zamestnankyňa Ministerstva financií SR. „V súčasnosti sú vykonávané nevyhnutné procesné úkony a bližšie informácie poskytneme, keď to situácia umožní,“ podotkla.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v utorok na celom území Slovenska v rámci akcie Stonehenge.

Hovorca SVP Marián Bocák pre TASR uviedol, že ide o aktívny prípad z minulosti, pri ktorom SVP spolupracuje s NAKA. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nateraz nebudeme poskytovať bližšie informácie,“ poznamenal.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás