fbpx
- Reklama -
DomáceNAKA zadržala Štefana Žigu: Obvinenie z korupcie!

NAKA zadržala Štefana Žigu: Obvinenie z korupcie!

-

NAKA zadržala Štefana Žigu: Obvinenie z korupcie!

BRATISLAVA – Rodinného príslušníka Petra Žigu zadržala Národná kriminálna agentúra. Štefan Žiga je v cele policajného zaistenia a obvinený je z korupcie.

Štefan Žiga je príbuzným poslanca Petra Žigu, ktorý je obvinený z podplácania v inej trestnej veci. Poslanec je stíhaný na slobode. Štefan Žiga je syn bratranca Petra Žigu. Národná kriminálna agentúra ho zadržala a obvinila z korupcie. Ako prvý o tom informoval portál noviny.sk

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry už podal aj návrh na väzobné stíhanie a súd bude o ňom rozhodovať v sobotu o 14:30.

- reklama -

O Petrovi Žigovi mala vypovedať bývalá štátna tajomníčka a exsudkyňa obvinená Monika Jankovská. Tá sa rozhodla spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní a aj na základe jej výpovede malo byť exministrovi vznesené obvinenie. Jankovská vo svojej výpovedi uviedla, že Žiga vybral z trezoru z bývalej kancelárie ministra hospodárstva na Mierovej ulici v Bratislave 100-tisíc eur, ktoré mal odovzdať Jankovskej.

Bývalá štátna tajomníčka ich mala potom odovzdať sudkyni najvyššieho súdu Kataríne Pramukovej, ktorá rozhodovala dôležitý spor o to, kto má právo prevádzkovať vodnú elektráreň v Gabčíkove, ktorú v tom čase ovládal taliansky Enel. Podľa Jankovskej výpovede sudkyňa rozhodla v prospech Slovenska, ale úplatok neprijala. Pramuková tvrdí, že žiadny úplatok nikdy nezobrala a ani sa ju nikto nepokúšal podplatiť.

Zdroj: Topky.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

1 komentár

  1. To už naozaj nemajú o čom písať? Rodinu si človek nevyberá. Dookola vypisujú o tom istom. Veď nech to vyšetria, dokážu, obvinia a odsúdia. Prečo médiá neinformujú o tom čo robí súčasná vláda poza chrbát občanov?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás