fbpx
- Reklama -
DomáceNAKA zadržala Štefana Žigu: Obvinenie z korupcie!

NAKA zadržala Štefana Žigu: Obvinenie z korupcie!

-

NAKA zadržala Štefana Žigu: Obvinenie z korupcie!

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

BRATISLAVA – Rodinného príslušníka Petra Žigu zadržala Národná kriminálna agentúra. Štefan Žiga je v cele policajného zaistenia a obvinený je z korupcie.

Štefan Žiga je príbuzným poslanca Petra Žigu, ktorý je obvinený z podplácania v inej trestnej veci. Poslanec je stíhaný na slobode. Štefan Žiga je syn bratranca Petra Žigu. Národná kriminálna agentúra ho zadržala a obvinila z korupcie. Ako prvý o tom informoval portál noviny.sk

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry už podal aj návrh na väzobné stíhanie a súd bude o ňom rozhodovať v sobotu o 14:30.

- reklama -

O Petrovi Žigovi mala vypovedať bývalá štátna tajomníčka a exsudkyňa obvinená Monika Jankovská. Tá sa rozhodla spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní a aj na základe jej výpovede malo byť exministrovi vznesené obvinenie. Jankovská vo svojej výpovedi uviedla, že Žiga vybral z trezoru z bývalej kancelárie ministra hospodárstva na Mierovej ulici v Bratislave 100-tisíc eur, ktoré mal odovzdať Jankovskej.

Bývalá štátna tajomníčka ich mala potom odovzdať sudkyni najvyššieho súdu Kataríne Pramukovej, ktorá rozhodovala dôležitý spor o to, kto má právo prevádzkovať vodnú elektráreň v Gabčíkove, ktorú v tom čase ovládal taliansky Enel. Podľa Jankovskej výpovede sudkyňa rozhodla v prospech Slovenska, ale úplatok neprijala. Pramuková tvrdí, že žiadny úplatok nikdy nezobrala a ani sa ju nikto nepokúšal podplatiť.

Zdroj: Topky.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

  1. To už naozaj nemajú o čom písať? Rodinu si človek nevyberá. Dookola vypisujú o tom istom. Veď nech to vyšetria, dokážu, obvinia a odsúdia. Prečo médiá neinformujú o tom čo robí súčasná vláda poza chrbát občanov?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás