fbpx
- Reklama -
DomáceNAKA opäť v akcii: Obvinili bývalého ministra spravodlivosti Gábora...

NAKA opäť v akcii: Obvinili bývalého ministra spravodlivosti Gábora Gála

-

NAKA opäť v akcii: Obvinili bývalého ministra spravodlivosti Gábora Gála

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Vyšetrovateľ NAKA obvinil bývalého ministra spravodlivosti Gábora Gála za stranu Most-Híd. Informovala o tom Markíza.

- reklama -

Televízia sa spojila s Gálovým advokátom Tomášom Strémym, ktorý oznámil, že sa majú obrátiť priamo na bývalého politika.

S Gálom sa Markíze nepodarilo spojiť.

„Ešte minulý týždeň mi poštou bolo doručené uznesenie o vznesení obvinenia. Predmetné uznesenie v súvislosti s mojou osobou sa absolútne nezakladá na pravdivých informáciách. Nie je to prvýkrát, keď o mne kolovali rôzne informácie od takzvaných kajúcnikov, ktoré sa po riadnom prešetrení potvrdili ako vymyslené,“ povedal pre TASR exminister spravodlivosti. Ako doplnil, dúfajúc v zákonnosť postupov, je aj teraz pripravený byť maximálne súčinný s orgánmi činnými v trestnom konaní, aby vec riadne objasnili.

Ako Gál dodal, keďže ide o živú vec, nebude sa k tomu viac vyjadrovať.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 9. mája tohto roku osobu G. G. z korupcie,“ uviedol pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Zločinu prijímania úplatku sa mal podľa jeho slov dopustiť v súvislosti s činnosťou Slovenského pozemkového fondu v roku 2018.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic podrobnosti prípadu ani počet obvinených nechcel komentovať. „Obvinenie bolo vznesené pre zločin prijímania úplatku, ale bližšie podrobnosti, skutkové ani právne, zverejňovať nebudeme, je to prvotné štádium,“ reagoval.

Zdroj: TV Markíza, pravda.sk, TASR

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 komentár

  1. Dobre limit zatvorenych z byvalej vlady mate splneny a dufam ze teraz zacnete s touto garniturou, a ked neviete kym zacat, staci si hodit mincou.Je jedno od koho zacnete, pojdu aj tak vsetci. teraz by si mal urobit pexeso pan Fico, ale poriadne leke, nie malinke ako remisova.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás