fbpx
DomácePOLÍCIA: V rámci akcie Rozuzlenie obvinili šéfa SIS aj...

POLÍCIA: V rámci akcie Rozuzlenie obvinili šéfa SIS aj riaditeľa NBÚ

-

POLÍCIA: V rámci akcie Rozuzlenie obvinili šéfa SIS aj riaditeľa NBÚ

BRATISLAVA 17. augusta (SITA) – V rámci akcie Rozuzlenie obvinila polícia viaceré osoby z toho, že boli členmi zločineckej skupiny, ktorá mala sabotovať vyšetrovanie korupčných káuz. Ako na dnešnej tlačovej konferencii uviedol policajný prezident Štefan Hamran, obvinenie zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejné činiteľa a marenia spravodlivosti vzniesli riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Michalovi. A., jeho predchodcovi Vladimírovi P., podnikateľovi Petrovi K., bývalému príslušníkovi NAKA Jánovi K. a expríslušníkovi SIS Martinovi C., ktorého aj zadržali. Ako podozriví boli zadržaní aj policajti Jozef K. a Michal V. Podľa polície skupinu riadil Peter K., ktorý je momentálne na úteku.

Zároveň Národná kriminálna agentúra prípad spojila s ďalšou trestnou vecou, kde je obvinený riaditeľ Národného bezpečnostného úradu Roman K. a takisto bývalý šéf SIS Vladimír P. Prípad sa týka neoprávneného zbavovania sa nepohodlných príslušníkov NBÚ.

„Zločinecká skupina nevykonávala svoju činnosť vo verejnom záujem ale v záujem členov skupiny,“ povedal Hamran s tým, že jej cieľom bolo sťaženie alebo zmarenie vyšetrovania korupčných trestných činov. Skupina podľa policajného prezidenta diskreditovala vyšetrovateľov NAKA, zbavovala zodpovednosti obvinených a skresľovala informácie. Do tejto oblasti podľa Hamrana spadá aj medializovaná správa o údajnom manipulovaní vyšetrovaní korupčných káuz z dielne SIS.

Vyšetrovatelia podľa Hamrana doteraz vo veci uskutočnili 20 výsluchov svedkov a tiež výsluch utajeného svedka. „Samotný vyšetrovací spis má päť zväzkov, 1 200 strán, sedem utajovaných a neutajovaných príloh,“ uviedol šéf polície. Zároveň povedal, že niektorí obvinení sú momentálne na dovolenke, preto neboli zadržaní. „Niektoré osoby už komunikujú s políciu. Niektoré nám prisľúbili, že prídu,“ povedal Hamran. Dodal, že jeden z obvinených nekomunikuje a je „niekde stratený“.

https://plus7dni.pluska.sk/kauzy/rusno-u-sefa-sis-michala-alaca-skoreho-rana-u-neho-zasahuje-naka-kuklaci

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás