fbpx
- Reklama -
DomáceNajvyšší súd SR prepustil exsudcu Richarda Molnára z väzby...

Najvyšší súd SR prepustil exsudcu Richarda Molnára z väzby na slobodu (aktualizované)

-

Najvyšší súd SR prepustil exsudcu Richarda Molnára z väzby na slobodu (aktualizované)

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Foto: TASR – Ján Kroššlák

Bratislava 4. marca (TASR) – Najvyšší súd (NS) SR prepustil bývalého bratislavského krajského sudcu Richarda M. z väzby na slobodu. NS SR o tom rozhodol vo štvrtok na neverejnom zasadnutí. TASR o tom informoval jeho obhajca Ondrej Urban.

„Vítam toto rozhodnutie NS SR v mene klienta. Bližšie podrobnosti rozhodnutia NS SR nepoznám, k nemu sa vyjadrím po tom, čo mi bude doručené. Som rád, že po takmer 12 mesiacoch je prepustený z väzby na slobodu, a to aj v nadväznosti na nález Ústavného súdu SR z konca januára tohto roku,“ uviedol ďalej Urban pre TASR.

- reklama -

Pôvodne Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku v druhej polovici februára rozhodol, že Richard M. obvinený v kauzách Búrka a Víchrica zostáva vo väzbe. Súd zamietol jeho žiadosť o prepustenie a predĺžil mu lehotu trvania väzby do 11. júna 2021. Väzbu obvineného súd dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil.

Richard M. je jedným z 13 sudcov, ktorých vlani 11. marca počas akcie Búrka zadržala a obvinila Národná kriminálna agentúra (NAKA). Obvinený je z trestného činu prijímania úplatku.

Obvinený je aj v rámci minuloročnej jesennej akcie Víchrica. Vtedy príslušníci NAKA zadržali a obvinili aj podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. a ďalšie osoby. Medzi nimi je i bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu SR Jarmila U.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás