DomáceNájdu sa aj pekné správy: Modrí, Most a ďalší...

Nájdu sa aj pekné správy: Modrí, Most a ďalší sa nechystajú odstúpiť z volieb

-

Nájdu sa aj pekné správy: Modrí, Most a ďalší sa nechystajú odstúpiť z volieb

BRATISLAVA 12. augusta (SITA) – Odstúpiť z volieb sa napriek nízkym preferenciám v prieskumoch nechytá ani strana Modrí, Most-Híd, spojená strana Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana, ani maďarská strana Aliancia. Uviedli to dnes predsedovia týchto troch politických zoskupení v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Mikuláš Dzurinda argumentoval, že 1. mája 2004 dotiahol so svojimi ľuďmi Slovensko do Európskej únie. „Dnes nosím v hlave nový sen – dotiahnuť Európu na Slovensku, lebo európske máme len ceny, ale všetko ostatné má ďaleko od Európy. Preto budeme kandidovať 30. septembra,“ vyhlásil.

Líder kandidátky spojenej strany na čele s Maďarským fórom Zsolt Simon uviedol, že odstúpiť neplánujú, pretože chcú spájať Slovensko, menšiny a väčšinu s minoritami. „Pre nás je ponuka, ktorú sme priniesli, nesmierne dôležitá. Ak by sme odstúpili z tohto politického boja, tak by volič maďarskej národnosti nemal inú možnosť, len voliť takú alternatívu, ktorá by mohla skončiť pri Ficovi,“ zdôvodnil.

Predseda Aliancie Krisztián Forró povedal, že verí, že jeho strana to dotiahne do parlamentu a prekročí päťpercentnú hranicu zvoliteľnosti, keďže maďarská menšina tvorí 8,5 percenta obyvateľov Slovenska. Zároveň vyzval Mikuláša Dzurindu a Zsolta Simona, aby z volieb so svojimi stranami odstúpili. Dzurindovci dosiahli v júlovom prieskume agentúry Focus preferencie 1,8 percenta a simonovci 1,2 percenta. Aliancia mala presne štyri percentá, no v prieskume agentúry AKO za rovnaký mesiac dosiahla podporu len 2,2 percenta.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás