fbpx
- Reklama -
DomáceNáhoda? V noci pred ohlásením primátora Michaloviec na predsedu...

Náhoda? V noci pred ohlásením primátora Michaloviec na predsedu kraja, zhorelo auto kandidátovi na nového primátora. Ide o zastrašovanie, alebo predvolebný PR? Prečo ide SaS zvolávať výbor?

-

Náhoda? V noci pred ohlásením primátora Michaloviec na predsedu kraja, zhorelo auto kandidátovi na nového primátora. Ide o zastrašovanie, alebo predvolebný PR? Prečo ide SaS zvolávať výbor?

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

SaS: Po zhorení auta komunálneho politika Kaplana iniciuje parlamentný výbor 

      Bratislava 25. júna (TASR) – Strana SaS žiada zvolať mimoriadne rokovanie Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. Dôvodom je incident, pri ktorom kandidátovi na primátora Michaloviec a poslancovi Košického samosprávneho kraja (KSK) Milanovi Kaplanovi podpálili auto.


      Podľa okresného predsedu SaS v Michalovciach Radovana Geciho bola motívom s najväčšou pravdepodobnosťou Kaplanova politická práca. „Takéto hrubé zastrašovanie komunálnych politikov a mafiánske praktiky nemôžeme tolerovať,“ uviedla v tejto súvislosti členka výboru a šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. 

- reklama -


      Potvrdila i požiadavku, aby sa na mimoriadnom rokovaní brannobezpečnostného parlamentného výboru zúčastnil aj minister vnútra SR Roman Mikulec a prezident Policajného zboru Štefan Hamran.


      Polícia v súvislosti s nočným požiarom Kaplanovho auta vedie trestné stíhanie za poškodzovanie cudzej veci. Komunálny politik vníma zhorené auto ako pomstu za angažovanie sa v protikorupčnom boji a zároveň snahu zastaviť jeho kandidatúru.

O post predsedu KSK sa bude uchádzať Viliam Zahorčák 

      Košice 25. júna (TASR) – Primátor Michaloviec a poslanec Národnej rady (NR) SR Viliam Zahorčák (Smer-SD) sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať o post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK). Svoju kandidatúru ohlásil v sobotu v Košiciach. Je kandidátom strany Smer-SD, o čom informoval predseda strany a poslanec NR SR Robert Fico.


      „Štyri volebné obdobia som vykonával funkciu primátora Michaloviec, a teda cítim sa aj z tohto dôvodu byť kompetentným riadiť samosprávu, aj keď je pravda, že som riadil samosprávu miestnu. Teraz to bude, ak budeme úspešní o regionálnej samospráve, ale aj tu tie skúsenosti mám, pretože štyri volebné obdobia som bol poslancom KSK,“ povedal Zahorčák, ktorý je zároveň krajským predsedom strany Smer-SD. 


      O tom, ako si predstavuje kraj pod jeho vedením, bude program, ktorý pripravujú. „Určite nebudem pripravovať nejaké megalomanské, ťažko zrealizovateľné projekty, ktorých návratnosť je diskutabilná. Chcel by som sa venovať tomu, čo je z môjho pohľadu najpodstatnejšie, a to, aby organizácie, ktoré sú v pôsobnosti KSK mohli napredovať a boli stabilné,“ priblížil Zahorčák s tým, že je potrebný i rozvoj športu.


      Ďalšou z priorít je podľa jeho slov intenzívnejšie využívanie externých finančných prostriedkov, a tiež komunikácia s primátormi a starostami miest a obcí.


      „V neposlednom rade je to komunikácia so štátnymi orgánmi. Máme tu celý rad problémov, ktoré nemôže vyriešiť samospráva, môže ich vyriešiť len štát, či už je to diaľnica, životné prostredie, vyššia miera zamestnanosti a podobne,“ dodal Zahorčák.


      „Mesto Michalovce, keby som začal len športom, tak už môžem povedať, že môže byť vzorom pre celé Slovensko. Treba si uvedomiť, ako sa mesto rozvíjalo, čo všetko dosiahlo, či je to oblasť zdravotníctva, podnikateľská, vôbec oblasť kvality života. Keby sa ma niekto spýtal, ako vyzerá jednotka solídnosti, tak poviem, že Viliam Zahorčák. My dnes potrebujeme solídnych politikov, ktorí sú schopní podať profesionálny politický výkon,“ dodal Fico.


      Zahorčák v kandidatúre podporujú i mimoparlamentné strany Život – Národná strana, Národná koalícia a Strana moderného Slovenska.  

R. Fico: Smer-SD je pripravený na spoluprácu s Hlas-SD v komunálnych voľbách

      Košice 25. júna (TASR) – Predseda strany Smer-SD Robert Fico v sobotu v Košiciach vyzval predstaviteľov strany Hlas-SD na spoločnú spoluprácu v jesenných komunálnych voľbách. Môže to podľa neho prispieť k víťazstvu vo veľkej časti miest a obcí. 


      „Chcel by som povedať našim priateľom a kolegom v strane Hlas-SD, že pokiaľ budeme mať rozum a budeme schopní sa dohodnúť na spoločnom postupe, tak Smer-SD a Hlas-SD môžu zvíťaziť v obrovskej časti miest, obcí a vyšších územných celkov na Slovensku. Veľmi záleží na tom, pretože matematika je neúprosná. Smer-SD je pripravený na takúto spoluprácu,“ povedal Fico.


      Smer-SD je podľa jeho slov zároveň pripravený robiť kompromisy a hľadať dohody, „ktoré na jednej strane dajú priestor dobrým kandidátom strany Hlas-SD, ale samozrejme budeme robiť všetko preto, aby sme presadili aj našich kandidátov,“ doplnil Fico.


      Ako povedal, ak nedôjde k spolupráci ľavicových síl, tak víťazom komunálnych volieb bude, žiaľ, pravica.


      „Chcem vyzvať všetky politické strany, ktoré nechcú mať nič spoločné s marazmom, ktorý dnes predvádza vládna koalícia, aby sme sa dávali dohromady. Vôbec teraz nie je dôležité, či je strana na výslní, či ma vysoké preferencie, jednoducho musí to byť spolupráca politických síl,“ dodal Fico.


      „Strana Hlas-SD je pripravená spolupracovať v komunálnych a regionálnych voľbách so všetkými demokratickými politickými stranami. Zo spolupráce vylúčila len ĽSNS a OĽANO, ktoré považuje za vážnu hrozbu pre Slovensko. Uzatváranie partnerstiev na krajskej a miestnej úrovni je v kompetencii regionálnych štruktúr strany Hlas-SD, ktoré hľadajú také partnerstvá, aby získali podporu čo najlepší kandidáti a aby sa podarilo presadiť zo sociálneho programu strany Hlas-SD čo najviac,“ uviedla pre TASR hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás