fbpx
- Reklama -
DomáceNadácia Pontis ocenila Kanceláriu prezidenta SR, Dáta bez pátosu...

Nadácia Pontis ocenila Kanceláriu prezidenta SR, Dáta bez pátosu i Z. Baťovú

-

Nadácia Pontis ocenila Kanceláriu prezidenta SR, Dáta bez pátosu i Z. Baťovú

Bratislava 27. októbra (TASR) – Kancelária prezidenta SR, iniciatíva Dáta bez pátosu či riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Zuzana Baťová patria k najnovším laureátom Cien SDGs, ktoré v utorok (26. 10.) odovzdávala Nadácia Pontis. Ocenení boli nielen za inovácie a udržateľný rozvoj, ale i za to, že sú nositeľmi silných morálnych hodnôt a v čase pandémie nového koronavírusu výrazne prispeli k ochrane zdravia a životov ľudí.

- reklama -

„Hlavným kritériom pre udelenie ocenenia bolo, aby organizácia, inštitúcia či jednotlivec prispievali cez svoje projekty k napĺňaniu vízie a stratégie rozvoja Slovenska do roku 2030 – ide o 17 cieľov, ktoré majú podľa svetových lídrov silu skončiť s chudobou, bojovať proti nerovnostiam a zastaviť klimatickú zmenu,“ skonštatoval výkonný riaditeľ Nadácie Pontis Michal Kišša. Ocenením chcel však tento rok upriamiť zároveň pozornosť na výnimočných ľudí, ktorí v neľahkej dobe preukázali odvahu, prevzali na seba zodpovednosť a snažili sa posunúť Slovensko o krok vpred.

Kancelária prezidenta SR bola ocenená v kategórii verejný sektor za popularizáciu témy a inšpiratívny príklad ochrany klímy z pozície verejnej inštitúcie. Iniciatíva Dáta bez pátosu si odniesla ocenenie v kategórii mimovládna nezisková organizácia, konkrétne za prínos k racionalizácii diskusie o pandémii ochorenia COVID-19 a pripomienku toho, že potrebujeme stavať na faktoch a nie na emóciách. Šéfka ŠÚKL Baťová sa stala laureátkou v kategórii líder/ka, ocenená bola za pevný postoj, nezlomnosť a zachovanie dôrazu na odbornosť napriek politickým tlakom.

V kategórii mediálna kampaň si cenu odnieslo Ministerstvo zdravotníctva SR. V kategórii líder/ka do 30 rokov si ocenenie odniesla koordinátorka platformy pre obehové hospodárstvo Circular Slovakia Denisa Rášová za systematické budovanie povedomia o cirkulárnej ekonomike a prepájanie kľúčových aktérov v téme. V kategórii firma dostala cenu spoločnosť MultiplexDX za vyvinutie PCR testov, ich následné darovanie štátu aj rozvojovým krajinám a budovanie povedomia o slovenskej vede aj v zahraničí.

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás