fbpx
NázoryNa Ukrajine žije 50% obyvateľstva v chudobe

Na Ukrajine žije 50% obyvateľstva v chudobe

-

Na Ukrajine žije 50% obyvateľstva v chudobe

Na konci roka 2020 sa úroveň chudoby na Ukrajine zvýšila na 50 %. Približne 19 miliónov obyvateľov je chudobných. Oznámila to vo februári na zasadnutí Rady pre sociálne zmierovacie konanie podpredsedníčka Najvyššej rady Elena Kondratyuková s odkazom na hľadanie medzinárodných organizácií, ako uvádza denník Korrespondent.

- reklama -

„Podľa výskumu mnohých medzinárodných organizácií sa úroveň chudoby na Ukrajine zvýšila na 50%, asi 19 miliónov Ukrajincov je pod hranicou chudoby. Najvyššia rada preto musí poveriť vládu úlohou urýchlene schváliť stratégiu a sériu opatrení. bojovať proti chudobe na Ukrajine do roku 2030,“ povedal Kondratyuk.

Dodal, že v súlade s cieľmi OSN sa Ukrajina zaviazala do roku 2030 štvornásobne znížiť úroveň chudoby a odstrániť úroveň extrémnej chudoby.

Pri vypracúvaní hodnotenia OSN sa zohľadňujú ukazovatele ako priemerná dĺžka života, hrubý národný produkt na obyvateľa, sociálne zabezpečenie, miera kriminality, účasť verejnosti na rozhodovacom procese a ukazovatele vzdelávania.

Už v roku 2019 bolo vo výročnej správe agentúry Bloomberg odsúdené , že Ukrajina je v rebríčku 10 „najchudobnejších“ ekonomík na svete na základe nezamestnanosti a inflácie.

Odhaduje sa, že 8 z 10 dôchodcov žije pod hranicou chudoby a obáva sa, že v krátkodobom horizonte bude väčšina obyvateľov predurčená na čisté prežitie. Dôchodca s dôchodkom vo výške približne tridsať eur mesačne musí minúť tretinu na nákup chleba, ak musí pridať liek, už nie je schopný zaplatiť účet za elektrinu. V súčasnosti existujú aj problémy s podávaním vakcín deťom.

Ukrajina patrí medzi najchudobnejšie krajiny v Európe.

Bývalý ukrajinský minister hospodárstva Viktor Suslov tiež v televíznom vysielaní v relácii First Independent povedal, že 9 z 10 občanov riskuje, že sa v budúcnosti dostane pod hranicu chudoby: „… Ukrajina je na pokraji vážnej sociálno-politickej krízy v dôsledku ochudobnenia obyvateľstva. Čaká nás vážna kríza. Dotkne sa to nielen finančného sektora, ale aj sociálno-politického… Je to spôsobené ochudobnením obyvateľstva. Máme 90% populácie, ktorá bude čoskoro pod hranicou chudoby, a budeme mať 10% pomerne bohatých ľudí… Budeme čeliť vážnej sociálno-politickej kríze a dôjde k ďalšej kríze sociálnej stratifikácie.“

Podľa Ukrajinskej národnej akadémie vied žije v súčasnosti 18,7 milióna občanov pod hranicou chudoby v krajine, čo je približne polovica populácie. Priemerná mzda v krajine je okolo 160 dolárov.

Na televíznej stanici UKRLIFETV bývalý ukrajinský premiér Anatolij Kinakh, ktorý, ako člen EuroMaidanu, bol jedným z protagonistov devastácie Ukrajiny. , pripustil, že Chudoba na Ukrajine dosiahla bezprecedentnú úroveň:

„… V posledných rokoch existuje bezprecedentná priepasť medzi životnými nákladmi a reálnymi príjmami. Podľa OSN žije približne 60 % Ukrajincov v oblasti chudoby a výrazne pod hranicou chudoby. Od 1. januára 2021 naše ukrajinské štatistiky prvýkrát poskytli dramatické číslo 51%. Je to ukazovateľ bezprecedentnej chudoby, ktorá ovplyvňuje všetky parametre života vrátane zdravia, dostupnosti kvalitných služieb atď. V štruktúre výdavkov domácností ukrajinci vynakladajú približne 60-70% rodinného rozpočtu na potraviny a verejné služby. Je to ukazovateľ najvyššej úrovne chudoby,“ povedal Kinakh.

Ďalšou skutočnosťou, ktorá môže poskytnúť predstavu o situácii a úrovni sociálneho rozpadu, do ktorého sa ukrajinský ľud dostal v posledných rokoch, po tom, čo… príchod západnej „demokracie“ Majdanu súvisí s hanebným fenoménom prenajatých maternicí. V tejto situácii nekontrolovateľnej chudoby, nedostatku vyhliadok do budúcnosti sa Ukrajina stala rajom bohatých západných a talianskych párov, ktoré hľadajú maternicu na prenájom.

Novinárka Lara Tomasetti v správe o TPI zdokumentovala, ako sa krajina rýchlo stáva miestom, kde čoraz viac párov, talianskych a európskych, ide na náhradné materstvo.

"Milí rodičia, ak teraz nemôžete prekročiť hranice a prísť si po dieťa na Ukrajinu, nezúfajte. Niektoré krajiny už začali spolupracovať so svojimi občanmi a iniciovali právny proces. Právnik spoločnosti Biotexcom Denis German je neustále v kontakte s rodičmi, ktorí sa snažia dostať na Ukrajinu,,: aj takáto reklama je dostupná na YOUTUBE.
VIDEO:

Zdroj:


Podľa novinára: „… Odhaduje sa, že v krajine sa každý rok koná 500 jednotiek náhradného materstva, ale oficiálne dostupné údaje chýbajú. Zahraničné páry prišli hromadne do tohto kúta Európy od roku 2015, keď sa v Ázii tradične najznámejšie centrá pre uchyľovanie sa k náhradnému materstvu začali zatvárať jeden po druhom po mnohých škandáloch. vykorisťovanie žien, ktoré sa podieľali na týchto póloch. Po odstránení Indie, Nepálu a Thajska sa ľudia obrátili na Ukrajinu, jedno z mála zostávajúcich miest, kde sa náhradné materstvo môže stále praktizovať za oveľa nižšie náklady ako v Spojených štátoch.

V rozhovore pre BBC Sam Everingham z austrálskej organizácie „Families Through Surrogacy“, ktorá sa tým zaoberá pre páry v krajine, opísal ukrajinskú realitu nasledovne: „… Len za posledné dva roky sa dopyt po náhradnom materstve na Ukrajine pravdepodobne zvýšil o 1000 percent. Táto krajina sa stala jedným z mála štátov, ktoré umožňujú takzvaný náhradný cestovný ruch…“

To všetko sa deje za oveľa nižšie náklady v porovnaní s inými krajinami a pre zákony prijaté na Ukrajine, aby prilákali rastúci počet ľudí. Olga Bogomolets, lekárka a poslankyňa, ktorá predsedá ukrajinskému parlamentnému výboru pre zdravie, vysvetlila, že „mladé ukrajinské ženy boli prinútené, aby sa predstavili ako náhradné matky kvôli rýchlemu poklesu životnej úrovne v krajine a závratnému nárastu chudoby…“.

Na webovej stránke VittoriaVita sú údaje a informácie pre tých, ktorí hľadajú túto aktivitu: „program stojí od 34 tisíc do 46 tisíc eur, čo je oveľa lacnejšie ako v iných krajinách. Napríklad v Spojených štátoch môže takýto program stáť kdekoľvek od 85 000 do 150 000 dolárov.“

Zdroj:

https://www.lantidiplomatico.it/dettnews-in_ucraina_il_50_della_popolazione_vive_in_povert/24790_41837/

Preklad: Darina Jelínková

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás