NázoryNa prvý pokus sa prezentovalo 68 poslancov (potrebných bolo...

Na prvý pokus sa prezentovalo 68 poslancov (potrebných bolo 76). Ktorí poslanci sa na to vykašlali?

-

Na prvý pokus sa prezentovalo 68 poslancov (potrebných bolo 76). Ktorí poslanci sa na to vykašlali?

Podľa OĽANO je všetko ok. Aj to, že zločinec Slobodník dostáva symbolické tresty za korupciu?


BRATISLAVA 21. augusta (SITA) – Poslanci Národnej rady SR dnes neotvorili mimoriadnu parlamentnú schôdzu k zásahom vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Prezentovalo sa len 68 poslancov. Na otvorenie schôdze je potrebných 76 poslancov, čiže nadpolovičná väčšina. Predseda parlamentu Boris Kollár sa pokúsi otvoriť schôdzu opäť o 30 minút. Mimoriadnu schôdzu iniciovala strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) spolu s nezaradenými poslancami a kandidátmi Slovenskej národnej strany – Tomášom Tarabom, Štefanom Kuffom a Filipom Kuffom. Poslanci podpísaní pod zvolaním mimoriadnej schôdze v návrhu žiadajú povereného ministra vnútra Ľudovíta Ódora, aby odvolal z funkcie policajného prezidenta Štefana Hamrana. Opozičný Smer-SD taktiež chce, aby všetci obvinení vyšetrovatelia NAKA, „tzv. čurillovci“, boli postavení mimo výkon služby.

Smer-SD zároveň požaduje, aby prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila v pléne parlamentu a informovala o vzniknutej situácii i opatreniach, ktoré prijala v rámci svojich právomocí. Taktiež ju chcú vyzvať k tomu, aby napĺňala základnú povinnosť, a to zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov. Odobrením uznesenia by žiadosť putovala aj k riaditeľovi Slovenskej informačnej služby, ktorý by musel NR SR predložiť správu o bezpečnostnej situácii na Slovensku. V Smerom-SD koncipovanom uznesení sa píše, že po minulotýždňovom štvrtkovom zásahu NAKA so súhlasom Úradu špeciálnej prokuratúry proti predstaviteľom Slovenskej informačnej služby, Národného bezpečnostného úradu, Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR či prokuratúry sa prehĺbila ústavná a bezpečnostná kríza na Slovensku.

Ako uvádza v odôvodnení zvolania mimoriadnej schôdze Sme-SD, policajný zásah NAKA so súhlasom Špeciálnej prokuratúry vyvoláva za hranicami našej krajiny vážne pochybnosti o fungovaní demokratického zriadenia SR. „Tento zásah bude mať ďalekosiahle dôsledky na dôveryhodnosť Slovenska ako demokratickej krajiny,“ uviedli iniciátori schôdze.


Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás