fbpx
DomáceNa budúci týždeň pôjde cez naše územie 33 cestných...

Na budúci týždeň pôjde cez naše územie 33 cestných presunov cudzích vojsk

-

Na budúci týždeň pôjde cez naše územie 33 cestných presunov cudzích vojsk

Bratislava 11. júna (TASR) – Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje na 33 cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl cez územie Slovenska v období od 14. do 20. júna. TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Pôjde predovšetkým o presun spojeneckých vojakov v rámci cvičenia Defender 2021 a Saber Guardian 21,“ priblížila hovorkyňa. Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli riadne schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

V rovnakom období sa tiež uskutočnia cestné presuny techniky Ozbrojených síl (OS) SR v rámci Slovenska na trasách Sereď – Trenčín, Trstená – Martin, Prešov – Trenčín, Ruskov – Kamenica nad Cirochou, Zemianske Kostoľany – centrum výcviku Lešť a späť, Zemianske Kostoľany – Trenčín, Rašov – VTSÚ Záhorie, Kamenica nad Cirochou – Michalovce, Martin – Michalovce a späť, Nováky – Martin a späť, Trenčín – Ruskov, ako aj na trase Viničné – Alekšince.

- reklama -

Plánovaný je tiež železničný presun OS SR, a to na trase Kamenica nad Cirochou – Sása-Pliešovce.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás