fbpx
DomáceMZ SR spustilo registráciu na očkovanie pre deti od...

MZ SR spustilo registráciu na očkovanie pre deti od päť do 11 rokov

-

MZ SR spustilo registráciu na očkovanie pre deti od päť do 11 rokov

Bratislava 22. decembra (TASR) – Na Slovensku spustili v stredu registráciu na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre deti od päť do 11 rokov. Registrácia je možná na stránke korona.gov.sk. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Na očkovanie detí je určená zatiaľ len vakcína Comirnaty (Pfizer/BioNTech). „Na očkovaní sa vyžaduje prítomnosť zákonného zástupcu alebo predloženie overeného splnomocnenia,“ zdôraznila Eliášová.

Deťom sa aplikuje typ vakcíny špeciálne schválený a určený pre vekovú kategóriu päť až 11 rokov, ktorý predstavuje tretinovú dávku oproti štandardnej dávke pre dospelého človeka. Očkovanie bude podľa Eliášovej možné vo vybraných očkovacích centrách v každom kraji. „V budúcnosti sa plánuje rozšíriť očkovanie o ambulancie všeobecných lekárov pre deti a dorast,“ uviedla Eliášová.

Predpokladá sa, že prvé termíny na očkovanie detí budú pridelené začiatkom roka 2022. „O očkovanie detí môžu požiadať rodičia alebo zákonní zástupcovia na stránke korona.gov.sk. Následne im Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) pošle SMS správu a e-mail o pridelenom termíne a mieste vakcinácie,“ vysvetlila hovorkyňa NCZI Alžbeta Sivá.

Ministerstvo zdravotníctva zároveň upozorňuje rodičov, že posilňovacia (booster) dávka vakcíny proti COVID-19 je aktuálne určená len pre osoby od 18 rokov. Deťom sa aktuálne posilňovacia dávka nepodáva.

Doposiaľ bolo očkovanie detí vo veku od päť do 11 rokov určené len pre vysoko rizikové deti, na základe odporučenia lekára, pri riziku ťažkého priebehu ochorenia. Takouto formou bolo zaočkovaných niekoľko stoviek detí.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás