fbpx
NázoryMUDr. Igor Bukovský: Očkovanie detí a 5 otázok pre...

MUDr. Igor Bukovský: Očkovanie detí a 5 otázok pre profesora Jeseňáka

-

MUDr. Igor Bukovský: Očkovanie detí a 5 otázok pre profesora Jeseňáka

Prof. MUDr. Mgr. Miloš Jeseňák, PhD., MBA, Dott.Ric., MHA v rozhovore pre denník SME povedal okrem iného aj toto:

„U detí, ktoré sú rizikovejšie na covid, by rodičia jednoznačne nemali s očkovaním váhať. Ide o chronicky choré deti, s metabolickými ochoreniami, cukrovkou, obezitou či neurologickými ochoreniami. Rodičia sa boja, aké sú najčastejšie vedľajšie príhody, aký je výskyt závažnejších vedľajších príhod, čo sa vyskytovalo v štúdiách, čo sa vie z klinickej praxe alebo z krajín, kde je veľa zaočkovaných detí, napríklad z USA. Logicky ich zaujíma aj to, či budú mať deti neskôr následky. Či je dôležité očkovať, ako prebieha covid, či má u detí ochorenie komplikácie.“

Dňa 27. januára 2022 oznámil ŠVÉDSKY Úrad verejného zdravotníctva (Public Health Agency, Folkhälsomyndigheten, FHM), že NEODPORÚČA očkovanie detí vo veku od 5 do 11 rokov, pretože „benefity neprevažujú na rizikami.“

Slovami vysokej funkcionárky FHM Britty Björkholm „So súčasnými poznatkami o nízkom riziku ťažkého priebehu ochorenia u detí nevidíme v ich očkovaní žiadny jasný benefit .“

Keďže profesor Jeseňák v rozhovore pre SME povedal aj toto: „Je dôležité pýtať sa s cieľom zistiť pravdu alebo súčasný stav vedomostí, názorov a odporúčaní.“ a keďže sa v ostatných mesiacoch stal novým „dvorným imunológom“ niektorých médií, mám na neho tieto ŠTYRI dôležité otázky:

▪ Nechcete vo svetle oficiálneho stanoviska švédskeho úradu FHM, ktorý pri manažovaní novej infekcie dosiahol menej ako polovičnú úmrtnosť než vláda SR a jej odborní poradcovia, prehodnotiť svoje osobné odporúčanie očkovať deti vo veku na rokov? Ak trváte na svojom osobnom názore, že treba očkovať aj deti vo veku 5 – 11 rokov, máte morálnu povinnosť informovať predstaviteľov FHM, že disponujete takými vedeckými informáciami, ktoré oni evidentne nemajú a ktoré by podľa vás mali chrániť zdravie a životy švédskych detí.

▪ Profesor Krčméry povedal, že nežiaduce následky podávanie mRNA vakcín proti SARS-CoV-2 budú známe najskôr o 5 ROKOV. Ste presvedčený, že Vy už DNES dávate rodičom malých detí SPRÁVNU a PRAVDIVÚ odpoveď o možnom riziku poškodenia ich zdravia?

▪ Prečo dehonestujete svoje vzdelanie tvrdením, že protilátky a celková imunita PO PREKONANÍ ochorenia sú MENEJ efektívne ako po podaní vakcíny? Ak s týmto tvrdením nesúhlasíte, prečo ste ho verejne a zásadne neodmietli a prečo súhlasíte s oficiálnym rozhodnutím o tzv. trvaní imunity až 9 mesiacov po očkovaní a iba 6 mesiacov po prekonaní ochorenia?

▪ Prečo dehonestujete svoje vzdelanie a pôsobenie v Univerzitnej nemocnici súhlasom s protivedeckými tvrdeniami a totalitnými opatreniami, ktoré sú v príkrom rozpore s učebnicovými údajmi a medicínskou praxou? Napríklad, že aj človek s dostatočne vysokými príslušnými protilátkami nameranými aj po viac ako 6 mesiacoch má byť očkovaný, pretože bez statusu „očkovaný“ stráca status občana?

▪ Prečo vlastne súhlasíte s protivedeckým tvrdením, že vakcína je jediné riešenie novej infekcie SC2 a odporúčate očkovanie vakcínou, ktorá nevytvára žiadnu imunitu slizníc a preto nemôže brániť 1) šíreniu vírusu, 2) nákaze človeka a 3) vypuknutiu infekcie u nakazeného človeka a z týchto dôvodov nemôže byť jediným, ba zďaleka nie je ani tým najlepším, riešením situácie pre spoločnosť?

Podľa môjho názoru ste sa svojimi verejnými vyjadreniami na podporu očkovania mRNA vakcínami, najmä očkovania detí od 5 rokov, a celým svojim vzdelaním, ktoré vyjadrujú tituly okolo Vášho mena, stali „užitočným idiotom“ systému, ktorý už dva roky systematicky znásilňuje a popiera medicínske fakty, logiku, etiku, diskusiu aj prax.

Takže kľúčová otázka na záver: Prečo?

Zdroj:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. ..prečo?… Mám vek na to,aby som si mohol dovoliť povedať,že už nikdy dobrovoľne nepríjmem žiadnu vakcínu. Po tom všetkom už nie.. Zlyhali ste! Či ste zlyhali odborne, komunikačne, kompetenčne , alebo morálne.. dokonca aj ak ste zlyhali vinou „konšpiračnej“ kampane proti vám..jednako ste zlyhali! Stratil som vašou vinou akékoľvek pozostatky úcty ku všetkému, čo momentálne (chcelo sa mi napísať „omylom“ ,ale je to nepatričné,pretože to omyl žiaľ nie je ) reprezentujete. Sotva by som našiel príklad,kedy by som s vami mohol čo i len súhlasiť, nieto ešte sa na vás obrátiť s dôverou. Zlyhali ste! ..a hoci si boj pána Bukovského ctím,otázka „prečo?“ ma už nezaujíma. A je to vaša vina ! Môžte veriť ,že vyhráte ,ale pravda je,že ste zlyhali už teraz a jediné,čo môžete je takých,ako ja poraziť násilím. A to nie je výhra,ale obrovské zlyhanie…

  2. Dobrý deň, neviem či sa moja otázka dostane až k Dr. Bukovskému, neviem o inej platforme kde by som mu ju mohol položiť, preto sem (nemám FB) :
    Pán Doktor, mohli by ste prosím zverejniť odpoveď (odpovede) opýtaného Prof. MUDr. Mgr. Miloša Jeseňáka, PhD., MBA, Dott.Ric., MHA niekde vo verejne dostupnom médiu a dať nám (otcom, mamičkám, dedom a babičkám) vedieť že pán Prof. MUDr. Mgr. Miloš Jeseňák, PhD., MBA, Dott.Ric., MHA, VÁM ODPOVEDAL?
    PeterSz

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás