DomáceMS SR: Neodkladné opatrenie vydané Mestským súdom Bratislava IV...

MS SR: Neodkladné opatrenie vydané Mestským súdom Bratislava IV pokladá rezort spravodlivosti za neštandardné

-

spot_img

MS SR: Neodkladné opatrenie vydané Mestským súdom Bratislava IV pokladá rezort spravodlivosti za neštandardné

BRATISLAVA 10. novembra (SITA) – Neodkladné opatrenie vydané Mestským súdom Bratislava IV vo vzťahu k odvolanému funkcionárovi Policajného zboru SR považuje rezort spravodlivosti, za veľmi neštandardné rozhodnutie. Ako vysvetlilo ministerstvo spravodlivosti, civilný súd môže v zmysle platnej judikatúry neodkladné opatrenie nariadiť len vtedy, ak má kompetenciu rozhodovať vo veci samej. Ministerstvo tiež dodalo, že neodkladným opatrením nemožno brániť vo výkone právomoci inému orgánu verejnej moci. „V tomto prípade sa domnievame, že vo veci samej by mal rozhodovať správny súd, a to až po vyčerpaní riadneho opravného prostriedku v zmysle zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru,“ vyhlásilo ministerstvo s tým, že budú veľmi pozorne sledovať ďalší vývoj prípadu.

Mestský súd Bratislava IV vrátil na pôvodné pracovné miesto prvého viceprezidenta Policajného zboru (PZ) Branka Kišša. Informoval o tom jeho advokát Peter Kubina, uviedol, že im bolo doručené neodkladné opatrenie súdu, ktorý v celom rozsahu vyhovel ich návrhu. „Máme tu teda prvé rozhodnutie súdu potvrdzujúce nezákonnosť konania ministra vnútra, už po deviatich dňoch od podania návrhu. Čakáme na ďalších šesť. Nabudúce treba tie ceruzky lepšie zastrúhať,“ uviedol Kubina. Rozhodnutie je vykonateľné okamžite.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

  1. Je to pekne,ze poskytujete obcanom moznost komentovat veci verejne. Dokonca v mojom pripade vec vzdialenu cca kilometer. Osobne som toho nazoru,ze prieskumy verejnej mienky by mali byt v demokracii robene nie na baze 1024 respondentov,ako pred 30 rokmi,ked nebol internet este. Mozno by sa tym predislo aj takemuto nezrozumitelnemu ,,harampadi, akym su obcania zahlcovani z medii. Co mna a dalsi aspon milion ludi tu na Slovensku,po nejakom Brankovi,ktoreho meno pocujem prvy krat v zivote. Kolega Zolo Kiss umrel v Dubine nedaleko v robote na infarkt asi dva mesiace dozadu. V krajine vychadzajuceho zelenia umieraju potetovanci aj dobri chlapci ,co nemali dost penazi na uplatok,ci odvahu na samoublizenie si ,aby sa vyhli odvodu na nezmyselne jatky. A z ,,nezavislych,,medii sa na nas valia hlupe kaleraby…

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás