fbpx
ZahraničnéMoskva kritizuje arménskeho premiéra za to, že sa „obracia...

Moskva kritizuje arménskeho premiéra za to, že sa „obracia chrbtom“ k Rusku

-

Moskva kritizuje arménskeho premiéra za to, že sa „obracia chrbtom“ k Rusku

BRATISLAVA 25. septembra (SITA) – Ruské ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení kritizovalo nedávne vyjadrenia arménskeho premiéra Nikola Pašinjana, ktorý označil obranné štruktúry, na ktoré sa jeho krajina v ostatnom čase spolieha, za „neefektívne“. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Odkaz od arménskeho premiéra Nikola Pašinjana z 24. septembra 2023 obsahuje neprijateľné obvinenia voči Rusku a jedinou možnou odpoveďou môže byť jeho odmietnutie. Je tu evidentný pokus zbaviť sa zodpovednosti za domáce a zahraničné politické zlyhania presúvaním viny na Rusko,“ uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí a dodalo, že protiruské tendencie sú v Arménsku systémové.

Pašinjan v nedeľu povedal, že bezpečnostný systém a spojenci, na ktorých sa jeho krajina roky spolieha, preukázali „zraniteľnosť“ Arménska. Už začiatkom mesiaca Pašinjan uviedol, že závislosť jeho krajiny v bezpečnostnej sfére od jedného centra, ktorým bolo Rusko, sa ukázala ako strategická chyba.

V ostatnom čase výrazne ochladli vzťahy medzi Arménskom a Organizáciou zmluvy o kolektívnej bezpečnosti (OZKB), ktorú prakticky ovláda Rusko. Po vojne v Náhornom Karabachu v roku 2020 táto aliancia neposkytla Jerevanu praktickú žiadnu pomoc a to isté sa udialo aj pri najnovších stretoch medzi arménskymi a azerbajdžanskými silami.

„Po tom, čo sme okúsili trpké ovocie tejto chyby, robíme veľmi neisté pokusy o diverzifikáciu našej bezpečnostnej politiky,“ povedal nedávno Pašinjan.

https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/09/25/7421343/

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás