fbpx
- Reklama -
DomáceMladí sociálni demokrati reagujú na mládež slniečkárov a Gröhlinga

Mladí sociálni demokrati reagujú na mládež slniečkárov a Gröhlinga

-

Mladí sociálni demokrati reagujú na mládež slniečkárov a Gröhlinga

Vyjadrenie Mladých sociálnych demokratov k spoločnej tlačovej konferencii ministra školstva a pravicových mládežníckych organizácií

Chceme sa jednoznačne ohradiť voči klamstvám, ktoré boli dnes doobeda uvedené na spoločnej tlačovej konferencii ministra školstva a VYBRANÝCH mládežníckych organizácií. Zástupcovia mládežníckych organizácií SaS, Za ľudí, Progresívneho Slovenska, SPOLU, KDH a Občiansko-demokratickej mládeže presviedčali mladých ľudí, žiakov škôl, ich zamestnancov a učiteľov o tom, aby sa išli dať zaočkovať. 

Ich pozitívny názor na očkovanie pri tom prezentovali ako názor všetkých mládežníckych organizácií a z ministrových úst dokonca zaznelo, že s daným stanoviskom nemala žiadna mládežnícka organizácia problém.

Jasne a zreteľne teda konštatujeme, že do diskusie o téme očkovania sme neboli prizvaní, rovnako tak ako sme nemali ani informácie o tejto tlačovej konferencii. Ministerstvo školstva a uvedené mládežnícke organizácie teda jednoznačne nehovoria pravdu.

- reklama -

Mládežnícke organizácie totižto v tejto téme nie sú jednotné. Naša organizácia – Mladí sociálni demokrati – je pri tom jedna z najstarších organizácií na Slovensku a náš obsah má dosah na veľké množstvo ľudí, dokonca aj naprieč rôznymi generáciami.

Za objektívne pravdivé nepovažujeme ani argumenty, ktoré padli na danej tlačovej konferencii z úst zástupcov pravicovo-liberálnych mládežníckych organizácií a ministra školstva. Nie je pravda, že školy boli zatvorené preto, lebo boli ohniskami nákazy. Takáto informácia je nepravdivá a nebola nikde preukázaná. Školy boli rekordne dlho zavreté práve kvôli neschopnosti ministra školstva riešiť situáciu. Rovnako tak relevantné vedecké štúdie hovoria, že očkovanie môže síce uľahčiť priebeh ochorenia, ale nie je garancia, že sa človek nemôže nakaziť alebo nemôže vírus prenášať na iných ľudí. Tieto skutočnosti potvrdila tak veda, ako aj reálna prax v mnohých štátoch sveta. 

Samotné experimentálne štádium očkovacích látok, neznalosť ich budúcich vplyvov na zdravie človeka a ich rizikovosť je dostatočne silný faktor na to, aby sme mladých ľudí nevyzývali unisono na očkovanie, ale umožnili čo najväčšiu mieru slobodného a individuálneho rozhodnutia človeka. 

Mrzí nás teda, že sme ako zástupcovia mladých a ľavicovo zmýšľajúcich ľudí boli vynechaní z diskusie a výsledok tejto diskusie bez nás bol prezentovaný aj ako náš názor. Je to hanba a dôkaz toho, že tí, ktorí sa vydávajú za liberálov, nemajú v sebe ani kúsok demokratického zmýšľania. Do diskusie sme totižto neboli prizvaní zrejme práve preto, že máme na tému očkovania odlišný názor a strany ako SaS, PS, SPOLU, Za ľudí, alebo KDH zjavne chcú diskutovať len samé so sebou. 

Vynechané bolo konzervatívne, národné, aj ľavicové spektrum mladých ľudí a vyjadrenia o neobmedzenej podpore očkovania teda treba brať len ako postoj týchto šiestich, menších mládežníckych organizácií.

Náš postoj k očkovaniu ostáva konzistentný. Sme za absolútne slobodné rozhodnutie s prístupom a diskusiou o každej relevantnej informácií. Úprimne dúfame, že svet nájde správnu a bezpečnú cestu na porazenie tejto pandémie. V súčasnosti však neexistuje očkovacia látka proti koronavírusu, o ktorej by sme mali všetky potrebné informácie na spoľahlivé a pravdivé zhodnotenie jej účinnosti a bezpečnosti. 

Ľuďom je potrebné dávať všetky informácie, ktoré sú v súčasnosti dostupné a je už len na individuálnom zvážení, či sa občan, žiak, učiteľ dá zaočkovať a bude niesť riziko neprebádaného, alebo či sa nedá zaočkovať a bude niesť riziko prípadného ťažšieho priebehu choroby. Nikto nie je oprávnený niekoho v takomto rozhodnutí nasilu ovplyvňovať, alebo vydierať prostredníctvo protiústavných zákonov. 

Náš postoj nie je proti-vakcinačný, ani pro-vakcinačný. Je to postoj rešpektujúci občianske slobody a prihliadajúci na zdravé a kritické myslenie, ktoré by mali občania využívať pri vytváraní si názorov na rôzne spoločenské témy.

Informoval Robert Bestro – predseda MSD

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás