fbpx
- Reklama -
ZahraničnéMinister V. Karas rokoval v Ríme o boji proti...

Minister V. Karas rokoval v Ríme o boji proti zločinu. Bavili sa o organizovanej skupine na NAKA?

-

Minister V. Karas rokoval v Ríme o boji proti zločinu. Bavili sa o organizovanej skupine na NAKA?

Minister V. Karas rokoval v Ríme o boji proti zločinu 

      Rím/Bratislava 25. novembra (TASR) – Minister spravodlivosti SR Viliam Karas rokoval v piatok v Ríme s talianskym rezortným kolegom Carlom Nordiom. Na stretnutí si okrem iného pripomenuli Medzinárodný deň za odstránenie násilia páchaného na ženách a zdôraznili dôležitosť prevencie. TASR o tom informovalo tlačové oddelenie Ministerstva spravodlivosti (MS) SR.


      „Ako významnú autoritu v oblasti trestného práva som požiadal ministra Nordia o spoluprácu pri novelizácii trestných kódexov a využitia talianskych skúseností v boji proti organizovanému zločinu,“ povedal po stretnutí Karas.

- reklama -


      Osobitne hovorili o využívaní trestu prepadnutia majetku, kde by sa podľa jeho slov mohlo Slovensko tiež inšpirovať. Taliansko je v problematike konfiškácie majetku a najmä jeho následného využívania zo strany štátu na vysokej organizačnej úrovni, uviedlo tlačové oddelenie MS SR.


      Ministri rokovali aj o alternatívnych trestoch, nutnosti skrátenia trvania trestných konaní a reforme súdnej mapy.


      Agenda prepadnutia majetku pochádzajúceho z trestnej činnosti bude predmetom následného stretnutia na expertnej úrovni. To bude venované výmene skúseností z praxe s cieľom transferu know-how a jeho prispôsobeniu slovenským podmienkam.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás