fbpx
DomáceMinister obrany Kaliňák informoval generálneho tajomníka NATO o ukončení...

Minister obrany Kaliňák informoval generálneho tajomníka NATO o ukončení vojenskej pomoci Ukrajine

-

Minister obrany Kaliňák informoval generálneho tajomníka NATO o ukončení vojenskej pomoci Ukrajine

BRATISLAVA 14. novembra (SITA) – Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) informoval generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga o ukončení vojenskej pomoci Ukrajine zo slovenských skladových zásob. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva obrany (MO) SR. Slovensko však aj napriek tomu ponúka dostatočne širokú škálu humanitárnej, civilnej a technickej nesmrtiacej pomoci, pričom zahraniční partneri rozhodnutie novej vlády plne rešpektujú. Kaliňák v rámci svojej pracovnej cesty do Bruselu, kde sa dnes koná stretnutie ministrov obrany EÚ, diskutoval s generálnym tajomníkom NATO o viacerých témach. Hlavnými témami rokovania, na ktorom sa zúčastnil aj minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD), boli priority slovenskej vlády v oblasti bezpečnosti a obrany, a tiež budúcnosť pomoci Ukrajine zo strany Slovenskej republiky.

Nové vedenie MO SR chce posilniť aj kapacity a spôsobilosti ozbrojených síl pri plnení úloh pre zachovanie bezpečnosti občanov a štátu. Modernizácia sa bude sústrediť na minimalizáciu rizika ohrozenia životov vojakov. Kaliňák v Bruseli zdôraznil, že Slovensko je zodpovedný partner a je pripravené budovať spôsobilosti na individuálnej aj kolektívnej úrovni. Stoltenberg ocenil zámer novej vlády modernizovať ozbrojené sily, umožniť rast obranného priemyslu a investovať do infraštrukturálnych projektov. „Vyzdvihol tiež pokrok SR v súvislosti s plnením cieľov spôsobilostí, a to vrátane snahy o obnovu samostatnej protivzdušnej obrany,“ dodal rezort obrany s tým, že v rámci rokovania spoločne potvrdili, že Aliancia a SR budú spoločne pokračovať vo zvyšovaní pripravenosti, nasaditeľnosti a interoperability ozbrojených síl.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás