Bratislava 5. februára (TASR) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) vycestuje začiatkom týždňa (7. – 8. 2.) na Ukrajinu. Spolu s rezortnými partnermi zo Slavkovského formátu – českým ministrom Janom Lipavským a rakúskym ministrom Alexandrom Schallenbergom – sa má oboznámiť s aktuálnou situáciou v krajine aj v súvislosti s pretrvávajúcim napätím pozdĺž ukrajinskej hranice. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.
Ministri navštívia 7. februára kontaktnú líniu na Donbase, kde budú informovaní o situácii v zóne konfliktu, ktorý sa nedarí vyriešiť od roku 2014. Stretnutia s najvyššími predstaviteľmi Ukrajiny v Kyjeve 8. februára poskytnú podľa MZVEZ SR priestor na oboznámenie sa s ich hodnotením aktuálneho vývoja.
„Vyjadrujeme nádej a očakávanie, že súčasné napätie sa podarí znížiť diplomatickými rokovaniami. Slovensko v tejto súvislosti víta oživenie Normandského formátu a pevne verí, že rokovania sa v najbližšej dobe uskutočnia na adekvátnej politickej úrovni a prinesú potrebné konkrétne výsledky,“ uviedlo ministerstvo. Dodalo, že SR plne podporuje politickú nezávislosť Ukrajiny a jej územnú celistvosť v medzinárodne uznaných hraniciach.
Pán Korcok, kt. nemá rad USA ako sám povedal … 🙂
Nechapem ako moze Korcok aj s ostatnými ľuďmi z jeho „družiny“ tvrdiť, že nepresadzujú politiku USA.
Kritika na Zilinku, že bol V Rusku na nejakom stretku, kde bola pol Európy, za ľudské prava,
ale pan Korcok svoj meeting s Prince Abdullah -om označí ako Excellent meeting
Saudskej Arábie, kt. zavraždila, rozrezala a rozsekala novinára Jamal Khashoggi v Turecku na ambasáde.
Korcok bez hanby
Excellent meeting w/ Ambassador HRH Prince Abdullah bin Khaled bin Sultan bin Abdulaziz Al Saud. I look forward to deepening our bilateral cooperation, in particular in trade & investment. Had a great exchange on regional developments in MENA & hope to visit Riyadh soon.