fbpx
NázoryMimi Šramová: GÓL DO VLASTNEJ SIETE SLOVENSKEJ JUSTÍCIE ?!...

Mimi Šramová: GÓL DO VLASTNEJ SIETE SLOVENSKEJ JUSTÍCIE ?! ?!

-

Mimi Šramová: GÓL DO VLASTNEJ SIETE SLOVENSKEJ JUSTÍCIE ?! ?!

Ešte pár poznámok k včerajšiemu rozhodnutiu Najvyššieho správneho súdu SR vo veci disciplinárneho stíhania sudcu ŠTS Michala Trubana, z vážneho dôvodu: že sa nevylúčil z kauzy Dobytkár kvôli tomu, že sa akože poznal s jedným z aktérov (obvinených).

- reklama -

Po dlhých mesiacoch a peripetiách, senát po vedením sudcu Matulníka, ktorý sa medzičasom tiež neúspešne namietal, uznal v pomere 3:2 (tiež zaujímavé) sudcu Trubana vinným zo „závažného porušenia!!“ a navrhol mu zníženie platu o 50% po dobu 6 mesiacov.

Sudca Truban patrí k jedným z najlepších trestňákov na ŠTS, má 30-ročnú prax. Nikdy nemal žiadne sťažnosti, prieťahy ani problémy.

Jediný jeho „problém“ bol že v minulosti vysekal sudcu Hrubalu z jeho „alkoholových excesov“, a ten mu to teraz vrátil tak, že ako jeho šéf na ŠTS dal na neho spolu s predsedom Súdnej rady disciplinárku.

To, že sa Mazák 3x po sebe na HP nedostavil, nijako špecificky ne neospravedlnil, senátu evidentne nevadilo.

Prečo je tento rozsudok prelomový a podľa slov samotného sudcu Trubana „čiernym dňom“ pre justíciu?

Odpoveďou by mohol byť rozsudok ESĽP v prípade Pierseck vs Belgicko, ktorý hovorý o tom, že vylúčiť sa má sudca len v závažných prípadoch, ako napríklad pri tejto vražde, ked sudca predtým pôsobil ako vyšetrovateľ a jeho zaujatosť je do očí bijúca.

Ďalším argumentom, čo bude zároveň zaujímavé sledovať, bude nevylúčenie sa iných sudcov, ako napríklad sudcu Štifta, ktorý poslal ex sudcu Davida Lindtnera do väzby, s ktorým si tyká, alebo prípad keď sudkyňa Záleská zatajila, že o sudcoch z kauzy Búrka verejne písala, že sú svine, o ktorých vine nepochybuje a vo veci ex sudcu Lindtnera, o ktorom má rozhodovať, neoznámila svoju zaujatosť.

Nezabúdajme tiež, že tu máme nález Najvyššieho súdu SR, ktorý dal vo veci nevylúčenia sa za pravdu sudcovi Trubanovi.

Včerajší senát na toto rozhodnutie vyššej inštancie absolútne neprihliadal!

Nastane tu námietková anarchia, ktorá bude mať nedozierne následky na justíciu na Slovensku a nezávislosť sudcov.

To, že je to politicky motivaná kauza aj podľa slov samotného sudcu Trubana, o tom niet pochýb, keďže výber sudcov, ktorí sú za obdobné veci stíhaní a ktorí nie, je vyslovene selektívny.

Zdroj:

https://t.me/mimisramova/1886

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás