fbpx
DomáceMikulec k zadržaniu R. Fica: Musíme chrániť zdravie a...

Mikulec k zadržaniu R. Fica: Musíme chrániť zdravie a životy, to myslí vážne?

-

Mikulec k zadržaniu R. Fica: Musíme chrániť zdravie a životy, to myslí vážne?

Bratislava 17. decembra (TASR) – Polícia pri podozrení z porušenia zákona koná bez ohľadu na to, z akého spoločenského a sociálneho spektra je preverovaná osoba. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) to uviedol po tom, ako vo štvrtok (16. 12.) policajti zadržali predsedu opozičnej strany Smer-SD Roberta Fica. TASR o tom informovala riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR Barbara Túrosová.

O priebehu a výsledku súvisiacich trestných konaní bude podľa stanoviska informovať kompetentný policajt tak, aby nedošlo k zmareniu účelu vyšetrovania.

Ako pripomenul Mikulec, pandemická situácia na Slovensku je naďalej vážna. „Čelíme novému variantu koronavírusu, a tak, žiaľ, aj v predvianočnom období platia opatrenia, ktoré ako celok majú plniť jediný cieľ – chrániť životy a zdravie občanov,“ skonštatoval. Zároveň deklaroval snahu o to, aby bol všetkým občanom poskytnutý „primeraný životný priestor v súkromnom aj pracovnom živote“.

Ministra mrzí, že niektorí aktuálnu situáciu využívajú na spochybňovanie opatrení a vyzývajú ľudí na ich nedodržiavanie. „Niet pochýb o tom, že Policajný zbor si kontrolou týchto opatrení nezískava priazeň občanov, o to viac si cením, že koná nestranne, profesionálne a primerane, a preto má moju osobnú podporu,“ uviedol.

Fico v reakcii označil štvrtkový zásah polície za „vládny útok na opozičného lídra“. Pýta sa, prečo kompetentné orgány nekonajú proti ministrovi vnútra. „Dvaja dôveryhodní svedkovia tvrdia, že zobral úplatok 100.000 eur,“ uviedol s tým, že na základe dôkazov mal byť už minister odsúdený. Fico hovorí o dôkaze, že súčasná vláda využíva políciu, politicky angažovaných prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) i sudcov na protiústavný a nedemokratický boj s opozíciou.

Obvinenie voči poslancovi Ficovi z trestného činu podnecovania potvrdila aj polícia. „Obvinený nebol v zmysle Trestného poriadku zadržaný, bol predvedený na základe dožiadania orgánu činného v trestnom konaní s cieľom vykonania nevyhnutných procesných úkonov,“ vysvetlil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Zároveň uistil, že keď to procesná situácia umožní, polícia poskytne k tejto veci bližšie informácie.

Lídra Smeru-SD odviedla vo štvrtok večer polícia pred tým, ako sa mal začať stranou ohlásený protestný sprievod na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke. Po prepustení z policajnej stanice povedal, že bol obvinený z trestného činu podnecovania. Obvinenia odmieta.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Pozor na to, nepodceňoval by som túto ich logiku. Od Mikulca by som toto bral ako prerieknutie. Ak to budú považovať za nutné, tak pri budúcich voľbách budú „chrániť zdravie a životy“ tak, že do volebných miestností bude možný vstup len v režime OP.
    Smer a iné opozičné strany by si mali premyslieť stratégiu, čo v takom prípade. Lebo Mikas to obmedzenie môže vytiahnuť 24 hodín pred voľbami.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás