fbpx
- Reklama -
DomáceMikulec, Hamran, Spišiak a ďalší mali vážnu diskusiu

Mikulec, Hamran, Spišiak a ďalší mali vážnu diskusiu

-

Mikulec, Hamran, Spišiak a ďalší mali vážnu diskusiu

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Vyjadrenie: Minister vnútra SR Roman Mikulec, prezident policajného zboru Štefan Hamran, viceprezident policajného zboru Damián Imre a poradca ministra vnútra SR Jaroslav Spišiak v Trnave dnes popoludní diskutovali so zástupcami policajných zložiek Trnavského samosprávneho kraja.


      Po májovom výjazde v Nitre ide o ďalší policajný aktív v regiónoch Slovenska, ku ktorým sa rezort vnútra vrátil po uvoľnení protipandemických opatrení.


      Cieľom stretnutí je konštruktívna diskusia s príslušníkmi Policajného zboru priamo z výkonných útvarov a využitie ich skúseností pri dôležitých rozhodnutiach. Na úvod sa minister vnútra a prezident Policajného zboru poďakovali príslušníkom PZ za ich prácu a zvýšené nasadenie v uplynulom náročnom období pandémie a vojny na Ukrajine. 

- reklama -


      „Prioritou vedenia ministerstva vnútra je zlepšiť pracovné podmienky a ohodnotenie policajného zboru, ktoré boli dlhé roky za predchádzajúcich vlád neriešené. Našou ambíciou je, aby policajti mali lepšie podmienky na svoju prácu, boli  adekvátne ohodnotení, aby mohli podávať výkony na čo najvyššej úrovni v prospech bezpečnosti obyvateľov Slovenskej republiky, a Policajný zbor požíval dôveru v očiach verejnosti,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.


      Ministerstvo vnútra v súčasnosti vedie rokovania s ministerstvom financií o úprave platových náležitostí policajtov tak, aby boli spravodlivé, motivačné, atraktívne a stabilizačné. „Policajti si zaslúžia pracovať v podmienkach 21. storočia. Dlhé roky neriešený systém sa podpísal na tom, v akých podmienkach zástupcovia policajných zložiek pracujú a my to chceme zmeniť nielen slovami, ale aj skutkami k lepšiemu,“ povedal policajný prezident. Spolu so šéfom rezortu vnútra ubezpečil policajtov, že súčasný systém sociálneho zabezpečenia policajtov ostane zachovaný.


      Po zmenách na prezidiálnej úrovni sa ďalšia časť reformy bude týkať regionálnych štruktúr. „Naším cieľom je zvýšiť počet policajtov vo výkone a zredukovať počet riadiacich funkcionárov,“ priblížil minister vnútra Roman Mikulec. V súčasnosti na jedného funkcionára pripadá približne 8 podriadených policajtov, pričom v zahraničí je tento počet oveľa vyšší.


      „Plánujeme tiež zefektívniť vzdelávanie tak, aby policajné školstvo vedelo vyprodukovať ročne dostatočný počet nových príslušníkov,“ doplnil policajný prezident Štefan Hamran.


      V oblasti výstrojného zabezpečenia policajtov a automobilovej techniky sa rezort vnútra snaží postupnými krokmi dobehnúť to, čo bolo rokmi zanedbávané. Za rok a pol sme nakúpili vyše 140 tisíc kusov výstrojných súčiastok a pripravená je masívna obmena zastaraného vozového parku aj prostredníctvom Plánu obnovy a odolnosti SR.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás