fbpx
DomáceMikulec, Hamran a ÚŠP po tlačovke SMERu sú v...

Mikulec, Hamran a ÚŠP po tlačovke SMERu sú v panike a bezradne argumentujú

-

Mikulec, Hamran a ÚŠP po tlačovke SMERu sú v panike a bezradne argumentujú

Vyjadrenie Úradu špeciálnej prokuratúry na vyjadrenia k odposluchom a ich … 

      Vyjadrenie Úradu špeciálnej prokuratúry na vyjadrenia k odposluchom a ich súvis s prokurátormi Úradu špeciálnej prokuratúry.

      Bratislava 11. februára (TASR) – Úrad špeciálnej prokuratúry zo zásady nekomentuje neformálne a nadsadené rozhovory akejkoľvek skupiny osôb.
      Rovnako sme nekomentovali rozhovory z poľovníckej chaty z v katastrálnom území obce Veľký Ďur, kde bolo – okrem iného – uvedené:
      R. Fico: „Lipšic je náš smrteľný nepriateľ. On sa usiluje o našu slobodu a bezpečnosť.“
      P. Gašpar: „Keď ich odsúdia, tak ja od….em Lipšica. To Ti garantujem. Mu od….em hlavu.“

      TASR o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

R. Mikulec sa ohradzuje voči vyjadreniam opozičného Smeru-SD 

      Bratislava 11. februára (TASR) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) sa ohradzuje voči vyjadreniam opozičnej strany Smer-SD. Tvrdí, že nikdy nepožadoval od orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) informácie, na ktoré nemal zákonný nárok. Mikulec to uviedol v stanovisku pre TASR.


      Minister podľa vlastných slov zdôrazňoval policajnému prezidentovi a riaditeľovi Úradu inšpekčnej služby (ÚIS), aby „v maximálnej možnej miere zabezpečili dodržiavanie zákonných postupov bez ohľadu na to, voči komu postup nimi riadených útvarov smeruje“.


      „Ďalším dôkazom môjho nezasahovania do činnosti OČTK, či už na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) alebo ÚIS je, že obe inštitúcie konali, konajú a budú konať slobodne, bez mojej najmenšej intervencie. Žiadna organizačná zložka nebola cielene usmerňovaná,“ uviedol Mikulec. Dodal, že všetky informácie, ktoré obdržal ako ich oprávnený prijímateľ, bez komentárov okamžite odstupoval kompetentným útvarom. „To, akým spôsobom s nimi nakladali, bolo a je v ich pôsobnosti,“ poznamenal minister.


      Zároveň pripomína, že Diana Santusová je dodnes vyšetrovateľkou ÚIS, aj keď chcela z pozície odísť. Rezort sa podľa Mikulca k nej správal korektne. 


      Odmietol tiež, že by sa 19. júla minulého roka stretol na pôde Úradu špeciálnej prokuratúry či inom mieste s prokurátormi. Úrad špeciálnej prokuratúry navštívil 16. júla, aby zabezpečil ochranu špeciálneho prokurátora a jej zosúladenie s platnými predpismi, respektíve možnosti úpravy tohto inštitútu v budúcnosti, priznal Mikulec.


      Smer-SD podá v pondelok (14. 2.) návrh na odvolanie Mikulca. Ten podľa šéfa Smeru-SD Roberta Fica riadil činnosť obvinených vyšetrovateľov NAKA. Smer-SD chce podať na ministra aj trestné oznámenie. Odvolávanie v parlamente podporí aj mimoparlamentný Hlas-SD.

Polícia: Účelom tvrdení Smeru-SD je zastrašovanie OČTK a vyšetrovateľov 

      Bratislava 11. februára (TASR) – Polícia odmieta tvrdenia opozičného Smeru-SD, účelom vyjadrení je zastrašovanie orgánov činných v trestnom konaní (OČTK), vyšetrovateľov a marenie vyšetrovania. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. 


      „Tlačová konferencia bola postavená na zverejňovaní neformálnej komunikácie vyšetrovateľov, ktorá nebola podstatná pre trestné konanie, v ktorom sa pripravovalo rozhodnutie o začatí trestného stíhania,“ uvádza hovorca polície.


      Súdne rozhodnutie potvrdilo, že neexistuje žiaden dôkaz, ktorý by dokazoval spáchanie trestného činu vyšetrovateľmi, tvrdí polícia. Tlačová konferencia Smeru-SD sa podľa nej opiera o neopodstatnené domnienky a spájanie nesúvisiacich vecí. 


      „Považujeme zároveň za neakceptovateľné, aby Robert Fico a Robert Kaliňák na svojich tlačových konferenciách opakovane zastrašovali orgány činné v trestnom konaní, vrátane vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) a vyhrážali sa prezidentovi Policajného zboru trestným stíhaním,“ skonštatovala polícia.


      Zároveň ubezpečila verejnosť, že bude naďalej vyšetrovať korupčné kauzy bez ohľadu na to, koho sa budú týkať.
      

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. ten usaty mikulec nejak nechape, ze to nehovori FICO a SMER, ale on citoval legalne zisakne odposluchy jeho chlapcov! haloo romanko, niekto ti slapol na auticko v piesku?

  2. P.Mikulec to nechce pochopiť, že čo číta p.Fico je konšpirácia!
    Ale tu je to čierne na bielom výsledok z GP na 103 stranách, ktoré si môže prečítať aj obyčajný človek a urobí si úsudok zo všetkého čo sa deje v našej spoločnosti.
    Kedy tu nastane poriadok?
    Všetci vyhlasujú ako bojujú proti špinavostiam, ale vidíme ako sa len kopia a kopia.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás