fbpx
DomáceMikulec chce byť k migrantom solidárny

Mikulec chce byť k migrantom solidárny

-

Mikulec chce byť k migrantom solidárny

Bratislava 2. júna (TASR) – Slovensko a Slovinsko majú rovnaký postoj k migračnej politike. Obe krajiny odmietajú povinné kvóty, no zároveň uznávajú princíp solidarity. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) a jeho rezortný partner v Slovinsku Aleš Hojs sa na tom zhodli po stredajšom stretnutí v Bratislave. Témami rokovania boli aj ďalšia spolupráca krajín či agenda blížiaceho sa slovinského predsedníctva v Rade Európskej únie (EÚ). 

      „Deklarovali sme postoj Slovenska, že odmietame akékoľvek kvóty, povinné readmisie a budeme súčinní na tvorbe jednotlivých politík v rámci Európskej komisie a predsedníctva Slovinska,“ skonštatoval po stretnutí Mikulec. Ako dodal Hojs, solidarita sa môže prejavovať aj inak ako kvótami.


      Slovinský minister ocenil priestor na prezentáciu tém nastávajúceho predsedníctva v Rade EÚ, ktoré krajina prevezme od Portugalska v júli. Spoluprácu so Slovenskom označil ako konštruktívnu. Funguje podľa neho napríklad medzi policajnými zbormi. Zároveň ocenil aj dialóg s V4.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás