fbpx
NázoryMichelko si nemyslí, že SNS bráni novinárom v získavaní...

Michelko si nemyslí, že SNS bráni novinárom v získavaní informácií. Záchvat Matoviča v NRSR prekvapil aj progresívca Štefunka

-

Michelko si nemyslí, že SNS bráni novinárom v získavaní informácií. Záchvat Matoviča v NRSR prekvapil aj progresívca Štefunka

KOŠICE 29. októbra (SITA) – Racionalita a to, že prospech krajiny je dôležitý, zvíťazilo, a preto Slovenská národná strana (SNS) ustúpila z nominácie Rudolfa Huliaka na post ministra životného prostredia. V relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) to uviedol poslanec národniarov Roman Michelko. Na margo vyjadrení predsedu SNS Andreja Danka o tom, že sa bude usilovať o to, aby sa Huliak v budúcnosti dotkol vládnutia a prípadne sa stal ministrom, Michelko uviedol, že Danko pravdepodobne narážal na to, že môžu nastať personálne presuny, napríklad po voľbách do Európskeho parlamentu, po ktorých by sa niektorí ľudia, ktorí boli zvolení za stranu, mohli presunúť na iné pozície.

Racionalita a to, že prospech krajiny je dôležitý, zvíťazilo, a preto Slovenská národná strana (SNS) ustúpila z nominácie Rudolfa Huliaka na post ministra životného prostredia. V relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) to uviedol poslanec národniarov Roman Michelko. Na margo vyjadrení predsedu SNS Andreja Danka o tom, že sa bude usilovať o to, aby sa Huliak v budúcnosti dotkol vládnutia a prípadne sa stal ministrom, Michelko uviedol, že Danko pravdepodobne narážal na to, že môžu nastať personálne presuny, napríklad po voľbách do Európskeho parlamentu, po ktorých by sa niektorí ľudia, ktorí boli zvolení za stranu, mohli presunúť na iné pozície.

KÉRY: Ministri pracujú na programovom vyhlásení vlády

KOŠICE 29. októbra (SITA) – Ministri dostali úlohu a pracujú na programovom vyhlásení vlády. V diskusnej relácii V politike televízie Ta3 to uviedol poslanec strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Marián Kéry. Očakáva, že schôdza Národnej rady SR by sa mohla konať 15. novembra. „Igor Matovič nesklamal a jeho vyjadrenia pred voľbou predsedu NR SR boli naozaj pod úroveň,“ skonštatoval Kéry na margo situácie v parlamente. Vyjadril tiež obavu, že to takto bude pokračovať aj naďalej. Ani poslanec za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Juraj Krúpa si nemyslí, že by prichádzala nová politická kultúra. Poukázal pri tom na viaceré nominácie vládnej koalície. Zároveň spomenul ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), ktorý odvolal policajného prezidenta Štefana Hamrana z jeho postu niekoľko dní pred tým, než sa Hamran chystal odísť do civilu. Kéry mu oponoval tým, že poukázal na nominácie predošlej vlády. Poslanec Smeru je tiež toho názoru, že vládna koalícia je konzistentná a robí to, čo avizovala pred voľbami.

ŠTEFUNKO: Poslanca PS Matovičovo vystúpenie v NR SR šokovalo

KOŠICE 29. októbra (SITA) – Ivana Štefunka z hnutia Progresívne Slovensko (PS) vystúpenie Igora Matoviča (hnutie Slovensko) pri voľbe predsedu Národnej rady SR šokovalo. Poznamenal, že v inom štáte by Matoviča možno vypli. Uviedol to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12. Ondrej Dostál zo strany Sloboda a Solidarita k predmetnej téme uviedol, že liberáli chcú byť tvrdou opozíciou, no zdôraznil, že sa nemienia uchyľovať k osobným urážkam. Podotkol, že so svojimi straníckymi kolegyňami Janou Bittó Cigánikovou a Vladimírou Marcinkovou počas Matovičovho vystúpenia odišli.

„Bolo to absolútne nechutné a som rád, že sa za týmto stolom zhodneme, že niečo také do slovenskej politiky nepatrí,“ povedal poslanec strany Smer-SD Marián Kéry. Dodal však, že na to je rokovací poriadok zrejme prikrátky a obáva sa, že sa to bude opakovať.

Poslanec Matovič označil nominanta, neskôr i zvoleného, predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD) za podvodníka, pretože podviedol dôchodcov. Vyjadril sa, že strana Hlas-SD hneď po voľbách zradila svojich voličov. Zároveň vyzval Pelleginiho, aby nebol zbabelec, prihlásil sa do rozpravy a povedal niečo dôchodkyniam. „Vy ste odpad a nie predseda parlamentu. Skúste byť konečne chlap. Nemám rád chlapov, ktorí si obliekajú červené tangáče, nemám rád chlapov, ktorí si pozývajú do svojho bytu rôzne pánske návštevy,“ kričal Matovič.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás