fbpx
KomentáreMichal Albert: Hry divadelných hercov, na ktorých sa nedá...

Michal Albert: Hry divadelných hercov, na ktorých sa nedá zabávať

-

Michal Albert: Hry divadelných hercov, na ktorých sa nedá zabávať

Premiér Igor Matovič, po tom, ako sa na Slovensku spustila tvrdá koaličná kríza, vyrukoval s ďalším nápadom. Tvrdí, že je za tým ruská strana, ktorá umožní, aby Slovensko bez sankcií vrátilo Sputnik V. Toto až smrdí ďalším konfliktom. Resp. teraz si Matovič dokonale bude môcť umyť ruky. Ako Pilát. On vakcínu kúpil, ale koaliční partneri ho nechcú a žiadajú o jeho vrátenie. Lebo takýto scenár sa naznačuje už v Matovičovom statuse, kde hovorí o ponuke, ktorá sa neodmieta.

A teraz vlastne koaliční partneri rozhodnú, že žiadajú ju vrátiť. A zrazu budú všetci šťastní. Matovič urobil svoju hru na mecenáša a spasiteľa. Nevyšlo mu to. Žiaľ, koaliční partneri nechcú. A za dobrého bude aj v koalícii, lebo koaliční partneri pochopia, že s ním môžu takto manipulovať. Otázne však zostáva, kto s kým vlastne manipuluje a hrá hry. Či Matovič partnermi, partneri Matovičom, alebo premiér spolu s ďalšími politikmi manipuluje s nami všetkými.

Táto hra so Sputnikom tak čím ďalej tým viac vyzerá ako obyčajná hra. Na odpútanie pozornosti. Na posilnenie vplyvu. Akoby to bolo vopred pripravené divadlo, v ktorom každý získa nejaký diel obdivu. A nakoniec všetko skončí pre nich dobrým koncom. Diváci zatlieskajú? Jediní, ktorí sú pri týchto hrách poškodení, sú vlastne občania. Jednak z našich peňazí všetky tie divadelné predstavenie platia a rozhodnutia politikov sa nás reálne dotýkajú na každodenných životoch. Herci sa za naše peniaze zabávajú a my im často tlieskame.

- reklama -

Koaličná kríza je už buď natoľko veľká, že Matovič skúša ešte pokus, ako sa z toho vykľučkovať, alebo je to len vopred daný scenár. Keby nešlo o ľudské životy, tak by sa človek na tom aj zasmial. Ako publikum by sme sa mali hromadne postaviť a hercov vypískať. Práve aj referendum, vrátane petície, sú nástrojmi, ako ich vypískať. Symbolicky, ale zároveň aj s veľkou možnosťou úplne s nimi rozviazať zmluvy. A im akoby teraz išlo aj o to, aby ľudí uspali, aby prestali rozprávať o referende, aby sa na neho vykašľali. Možno aj rekonštrukciou vlády sledujú práve tento cieľ, aby odradili od referenda značnú časť ľudí. Lebo referendum sa javí čím ďalej ako to, ktoré bude úspešné.

Michal Albert

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás