fbpx
DomáceMazák vyhlásil, že úsilie o zlepšenie situácie v slovenskom...

Mazák vyhlásil, že úsilie o zlepšenie situácie v slovenskom súdnictve je očividné

-

Mazák vyhlásil, že úsilie o zlepšenie situácie v slovenskom súdnictve je očividné

Bratislava 29. júla (TASR) – Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák vníma kladne správu Európskej komisie (EK) o právnom štáte za rok 2021, v ktorom ocenila snahy Slovenska pokročiť v boji proti korupcii a zaistiť väčšiu transparentnosť v oblasti médií. „Prístup komisie považujem za pozitívny podnet na ďalšie pokroky, predovšetkým v boji proti korupcii. Ocenenie je súčasne potvrdením správnosti nastúpenej cesty a používaných metód,“ zdôraznil Mazák.

Vyhlásil, že úsilie o zlepšenie situácie v slovenskom súdnictve je očividné. „Potiaľ plne súhlasím so závermi Európskej komisie. Nazdávam sa však, že použitie slova o pokračovaní snáh o upevnenie nezávislosti, integrity, kvality a efektívnosti v súdnictve a riešenie korupcie v jej radoch je kultivovaným vyjadrením toho, že proces začal, ale je nevyhnutné ho zavŕšiť výsledkami, ktoré slovenskú justíciu zaradia k súdnym systémom, ktoré nemajú, a v podstate ani nemali také problémy, s akými sa dodnes boríme v našom justičnom prostredí,“ podotkol predseda Súdnej rady.

EK okrem iného ocenila snahu úradov potlačiť korupciu, tiež zriadenie Úradu na ochranu oznamovateľov, ktorý má začať fungovať od 1. septembra 2021. Posilniť by sa podľa správy mohol dohľad v oblasti financovania politických strán a dôraznejšie zapájanie zainteresovaných strán i občianskej spoločnosti do legislatívneho procesu.

- reklama -

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Čakajú nás zásadné politické udalosti – referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné… Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

1 komentár

  1. Slovenské súdnictvo je jedna špinavá hnusná žumpa, ktorá sa začala napĺňať nástupom „Modrých hviezd“ k moci. A tá sa stále plní a plní . Hádajte čím? Pán Mazák ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás