DomáceMazák sa všemožne zastáva Záleskej. Bojí sa, že nebude...

Mazák sa všemožne zastáva Záleskej. Bojí sa, že nebude môcť vykonávať svoje povinnosti

-

Mazák sa všemožne zastáva Záleskej. Bojí sa, že nebude môcť vykonávať svoje povinnosti

MAZÁK: Súdna rada by sa mohla pokúsiť sformulovať zásady spolužitia novinárov a sudcov

BRATISLAVA 14. augusta (SITA) – Súdna rada SR by sa prostredníctvom stálej etickej komisie mohla pokúsiť sformulovať zásady spolužitia novinárov a sudcov alebo podobných profesií. V štúdiu spravodajskej televízie TA3 to ešte v piatok 11. augusta povedal šéf súdnej rady Ján Mazák. Reagoval tým na medializované informácie o vzťahu novinárky Moniky Tódovej a sudkyne Špecializovaného trestného súdu Pamely Záleskej.

„Aby bolo raz a navždy jasné, že súdna rada nesmie zasahovať do súkromného a rodinného života a ak by mala do neho zasahovať, tak len v takých dôvodoch, keď to bude oprávnené,“ povedal Mazák s tým, že takýmto dôvodom by bolo, keby rodinný život viedol k porušovaniu povinností sudcu. Takisto Mazák zdôraznil, že súdna rada by sa mala ostro vymedziť voči škandalizovaniu sudcov.

V tejto súvislosti Mazák skonštatoval, že za aktuálnou kauzou vidí „veľmi nízke“ pohnútky. „Ide o to, aby sa cez škandalizovanie osoby sudkyne vznikla situácia, keď nebude môcť vykonávať svoje povinnosti,“ skonštatoval predseda súdnej rady. Tá podľa neho nemá žiaden dôkaz, že by sudkyňa Záleská mohla stáť za vynášaním informácii zo spisov. „My nemáme žiaden dôkaz. Ani sme ho nemali, ani ho nemáme a som pevne presvedčený, že ani nebudeme mať,“ dodal Mazák s tým, že súdna rada nie je orgán činný v trestnom konaní.

https://www.ta3.com/relacia/30246/vztahy-sudcov-na-pranieri-ake-su-ocakavania-verejnosti-od-strazcov-spravodlivosti

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás