fbpx
- Reklama -
NázoryMatovičove slová z tlačovky rozbil L. Kamenický na šrot

Matovičove slová z tlačovky rozbil L. Kamenický na šrot

-

Matovičove slová z tlačovky rozbil L. Kamenický na šrot

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

HNonline.sk: Sadzba dane by mala byť 30 percent z rozdielu cien a bude platiť na všetku ruskú ropu spracovanú na Slovensku.

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) predloží na vládu návrh zákona, ktorým sa zdaní rozdiel v cenách medzi lacnejšou ruskou ropou a ropou typu Brent.

Sadzba dane by mala byť 30 percent z rozdielu cien a bude platiť na všetku ruskú ropu spracovanú na Slovensku. Matovič to oznámil na utorkovej tlačovej konferencii.

- reklama -

„Zavedieme mimoriadnu daň z výhody pri nákupe ruskej ropy, ktorá sa použije na spracovanie na Slovensku,“ povedal Matovič. Minister spresnil, že ruská ropa bola v minulosti štandardne o päť USD (4,797 eura) lacnejšia na barel (159 litrov), ako ropa typu Brent, no v súčasnosti je cena ruskej ropy nižšia až o 30 USD.

Prvých päť USD rozdielu sa podľa ministra nebude zdaňovať, ostatný rozdiel zaťaží štát daňou vo výške 30 percent.

Do štátneho rozpočtu by podľa Matoviča malo pritiecť z tejto dane ročne okolo 300 miliónov eur, ktoré chce použiť na vykrytie nákladov protiinflačného balíčka.

Minister je presvedčený, že Slovnaft pre toto mimoriadne zdanenie ceny motorových palív nezvýši a neočakáva ani odpor koaličných strán pri schvaľovaní zákona. Zákon by chcel poslať do Národnej rady spolu so žiadosťou o zrýchlené legislatívne konanie.

Na Matoviča okamžite reagoval vývalý minister financií Ladislav Kamenický:
ROZPRÁVKA O TOM, AKO MATOVIČ ROKOVAL SO SLOVNAFTOM. NIE, NETEŠTE SA, NAFTA A BENZÍN NEZLACNEJÚ❗️

Matovič, ktorý už nesupluje len Hegera, sa podujal zastúpiť aj ministra hospodárstva Sulíka pri rokovaní so Slovnaftom. Ak si niekto myslel, že Matovič vybaví zlacnenie nafty a benzínu pre motoristov, tak sa veľmi mýlil!

Maďarsko a Slovinsko zastropovali ceny palív a tie sú tam oveľa nižšie ako na Slovensku.

Každý by čakal, že keď sa už Matovič zaoberá skoro všetkým na Slovensku, vybaví v Slovnafte nižšie ceny palív, ktoré za posledné obdobie enormne zdraželi.

➡️NIE, NEVYBAVIL!⬅️

Matovič so Slovnaftom nedohodol zníženie ceny palív, ale chce zaviesť Slovnaftu novú daň z ruskej ropy, ktorej výnos 300 miliónov eur nepoužije pre motoristov, ako by to každý čakal, ale počúvajte dobre, na zaplatenie krúžkov pre deti z jeho sna o jeho „Daňovej revolúcii „🤦‍♂️

Matovič tvrdí, že sa vraj so Slovnaftom „džentlmensky“ dohodol, že nebude zvyšovať cenu palív na Slovensku oproti súčasnému stavu. Nie je to vraj právne záväzné, ale Matovič vraj od Slovnaftu očakáva, že túto dohodu dodrží.

Keď som si prečítal dnešný článok s generálnym riaditeľom Slovnaftu, tak ten sa vôbec netváril, že nejaká „džentlmenská“ dohoda s Matovičom o cenách existuje a že ju Slovnaft ide dodržať.

Čo sa teda môže stať:

➡️ Skôr by som očakával, že si Slovnaft do ceny palív započíta aj Matovičovu daň z ruskej ropy a palivá namiesto zlacnenia ešte zdražejú. Nezabudnite si poznačiť, koľko dnes stojí benzín a nafta

➡️ Matovič výnos z tejto dane vo výške 300 miliónov eur rozdelí medzi tých, ktorých si bude chcieť „namotivovať“ v prípade komunálnych alebo parlamentných volieb

➡️ Matovič sa bude chváliť, ako zabezpečil, že ceny palív nebudú stúpať, čo je len ďaľšia marketingová šaškáreň

Záver:

KEĎ POŠLETE MATOVIČA DO SLOVNAFTU, ABY VYBAVIL ZNÍŽENIE CENY NAFTY A BENZÍNU, TAK PRÍDE S ÚŽASNOU SPRÁVOU, ŽE CENY NEBUDÚ STÚPAŤ. NIE JE TO PRÁVNE ZÁVÄZNÉ A MOŽNO VĎAKA NOVEJ DANI TIE CENY AJ STÚPNU❗️

TO ALE NEVADÍ, LEBO KAŽDÉ SLOVO MATOVIČA JE TREBA VYTESAŤ DO MRAMORU. VEĎ KTO BY HO PODOZRIEVAL, ŽE KLAME A PODVÁDZA?

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 KOMENTÁRE

  1. jeden uzitocny idiot tliacha a druhy uzitocny idiot ho drzi z biku.Preco je po jeho boku prave *Sipos? no niekto tu musi byt, on sa boji stat sam na javisku.asi sa hambi……

  2. Ak je cena ropy lacnejšia ako v roku 2008, potom je otázka, prečo nie sú ceny na úrovni aké boli v roku 2008. Čiže niekto sa tu nabaľuje a vyhovára sa na Rusko. To vyzerá na to, že tu máme zlyhanie trhu a zlyhanie URSO, ktoré by malo zasiahnuť a limitovať ceny, tak ako to robí Orbán v Maďarsku. Ja by som dal úroveň na 0.85€/liter. Hotovo!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás