Zhodnotenie týždňaMatovičova požiadavka na Sulíkovu demisiu a Lučanského kauza

Matovičova požiadavka na Sulíkovu demisiu a Lučanského kauza

-

Matovičova požiadavka na Sulíkovu demisiu a Lučanského kauza

Vládna garnitúra ide po bývalej opozícii hlava-nehlava, doslova cez mŕtvoly. Extrémne nadužíva inštitút kolíznej väzby, láme psychiku a charaktery. Je krajne odpudivé, ako cynicky robí hrdinov z kajúcnikov, ako napríklad z Vladimíra Sklenku, ktorý udáva naľavo-napravo, pričom množstvo jeho svedectiev je z tretej ruky. Rovnako svedectvo Moniky Jankovskej ohľadom Petra Žigu je krajne absurdné a neuveriteľné. Je možné, že Peter Žiga má všeličo „za ušami“, ale to, z čoho ho obvinila Monika Jankovská, nedáva logiku. Toto obvinenie spochybnil dokonca aj najväčší „ficobijec“ šéf Súdnej rady Ján Mazák. Čo sa týka kauzy Lučanský, treba byť veľmi opatrný. Zdá sa, že priame a hrubé násilie na ňom spáchané nebolo, ale jeho prípad je mementom, aby niečo podobné – kombináciu psychického, čo sa zjavne deje, a fyzického nátlaku – ani neskúšali. Ak by to urobili, extrémne polarizovaná spoločnosť by im to zrátala, je to evidentné zahrávanie sa s ohňom. Vystúpenie premiéra Matoviča v Rádiu Express u Braňa Závodského jasne ukázalo, že je ťažko za hranicou psychického zrútenia. Nekontrolovaný smiech v rýchlom slede striedal takmer plač a to viackrát za sebou. Absolútna strata sebaovládania jasne ukázala, že tento človek potrebuje pomoc. A nie je to pomoc politológov, ale odborníkov v bielych plášťoch. Verejne to v mainstreame vyslovili viacerí politológovia. Výzva, ktorá zaznela v rádiu, bola pravdepodobne spontánna, nedomyslená a vyznie asi naprázdno. Slovo premiéra tak každým dňom stráca váhu a čoskoro ho nikto nebude brať vážne. To, čo zažívame, je zásadný rozpad osobnosti, čo je vždy nemilé, ale ak je tá osoba na tak exponovanom mieste, nie je to len osobná tragédia, ale priame ohrozenie bezpečnosti štátu. Zdá sa však, že trojica okolností: splachovací či teflonový Richard Sulík, narýchlo zvolaná koaličná rada, ktorá požiar hneď v zárodku hasila a korona vo vláde odsunú horúcu fázu vnútrokoaličného konfliktu a po novom roku sa pôjde ďalej akoby nič. Otázka je len dokedy. Generátor konfliktov totiž stále ostáva na čele vlády. Matovičov výbuch, v ktorom Richarda Sulíka trikrát nazval idiotom a Roberta Fica debilom, svedčí o tom, že stráca akúkoľvek kontrolu nad svojim konaním. Na strane druhej je v reálnych krokoch veľmi nedôsledný. Jeho slová či výzvu totiž nenasledovala žiadosť prezidentke, aby odvolala ministra Richarda Sulíka. Tým to všetko ostalo na úrovni trápneho gesta.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás