fbpx
- Reklama -
Zhodnotenie týždňaMatovičova požiadavka na Sulíkovu demisiu a Lučanského kauza

Matovičova požiadavka na Sulíkovu demisiu a Lučanského kauza

-

Matovičova požiadavka na Sulíkovu demisiu a Lučanského kauza

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Vládna garnitúra ide po bývalej opozícii hlava-nehlava, doslova cez mŕtvoly. Extrémne nadužíva inštitút kolíznej väzby, láme psychiku a charaktery. Je krajne odpudivé, ako cynicky robí hrdinov z kajúcnikov, ako napríklad z Vladimíra Sklenku, ktorý udáva naľavo-napravo, pričom množstvo jeho svedectiev je z tretej ruky. Rovnako svedectvo Moniky Jankovskej ohľadom Petra Žigu je krajne absurdné a neuveriteľné. Je možné, že Peter Žiga má všeličo „za ušami“, ale to, z čoho ho obvinila Monika Jankovská, nedáva logiku. Toto obvinenie spochybnil dokonca aj najväčší „ficobijec“ šéf Súdnej rady Ján Mazák. Čo sa týka kauzy Lučanský, treba byť veľmi opatrný. Zdá sa, že priame a hrubé násilie na ňom spáchané nebolo, ale jeho prípad je mementom, aby niečo podobné – kombináciu psychického, čo sa zjavne deje, a fyzického nátlaku – ani neskúšali. Ak by to urobili, extrémne polarizovaná spoločnosť by im to zrátala, je to evidentné zahrávanie sa s ohňom. Vystúpenie premiéra Matoviča v Rádiu Express u Braňa Závodského jasne ukázalo, že je ťažko za hranicou psychického zrútenia. Nekontrolovaný smiech v rýchlom slede striedal takmer plač a to viackrát za sebou. Absolútna strata sebaovládania jasne ukázala, že tento človek potrebuje pomoc. A nie je to pomoc politológov, ale odborníkov v bielych plášťoch. Verejne to v mainstreame vyslovili viacerí politológovia. Výzva, ktorá zaznela v rádiu, bola pravdepodobne spontánna, nedomyslená a vyznie asi naprázdno. Slovo premiéra tak každým dňom stráca váhu a čoskoro ho nikto nebude brať vážne. To, čo zažívame, je zásadný rozpad osobnosti, čo je vždy nemilé, ale ak je tá osoba na tak exponovanom mieste, nie je to len osobná tragédia, ale priame ohrozenie bezpečnosti štátu. Zdá sa však, že trojica okolností: splachovací či teflonový Richard Sulík, narýchlo zvolaná koaličná rada, ktorá požiar hneď v zárodku hasila a korona vo vláde odsunú horúcu fázu vnútrokoaličného konfliktu a po novom roku sa pôjde ďalej akoby nič. Otázka je len dokedy. Generátor konfliktov totiž stále ostáva na čele vlády. Matovičov výbuch, v ktorom Richarda Sulíka trikrát nazval idiotom a Roberta Fica debilom, svedčí o tom, že stráca akúkoľvek kontrolu nad svojim konaním. Na strane druhej je v reálnych krokoch veľmi nedôsledný. Jeho slová či výzvu totiž nenasledovala žiadosť prezidentke, aby odvolala ministra Richarda Sulíka. Tým to všetko ostalo na úrovni trápneho gesta.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás