fbpx
DomáceMatovič je presvedčený, že očkovacia lotéria za peniaze nás...

Matovič je presvedčený, že očkovacia lotéria za peniaze nás všetkých zníži počet úmrtí na ,,hnusobu“, dnes sa pochválil číslom 500 000 zaregistrovaných

-

Matovič je presvedčený, že očkovacia lotéria za peniaze nás všetkých zníži počet úmrtí na ,,hnusobu“, dnes sa pochválil číslom 500 000 zaregistrovaných

Už 500 000 ľudí sa zaregistrovalo do zlosovania o očkovaciu prémiu. Ak sa aj vy chcete podeliť o 21 miliónov eur v jej cenách … tak šup šup, lebo, čím skôr sa zaregistrujete, tým viackrát budete v zlosovaní,)

Očkovanie výrazne znižuje šancu na ťažký priebeh hnusoby a prípadné úmrtie. To znamená, že zaočkovaní ľudia nielen chránia svoje zdravie, ale šetria aj veľmi veľa financií štátu … a tak sa s nimi cez lotériu štát veľmi rád podelí o časť (nimi) ušetreného … nezáviďme im, prosím,)

Do očkovacej prémie sa do tohto dňa zapojila štvrtina všetkých zaočkovaných ľudí. Iba deväť dní od jej spustenia sa na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk zaregistrovalo až 500-tisíc záujemcov o lákavé finančné výhry. Každý týždeň totiž vyžrebujeme piatich ľudí, ktorí môžu získať až 100-tisíc eur.

- reklama -

Pre zaujímavosť uvádzame aj niektoré štatistiky. Zo zapojených do očkovacej prémie je 52 % mužov a 48 % žien. Najviac registrovaných máme vo vekovej skupine 40 až 49 rokov. Seniorov starších ako 65 rokov je doteraz prihlásených takmer 85 tisíc, čo je 16,8 % zo všetkých registrovaných ľudí. Zaujímavosťou je, že už štvrtý deň po spustení dominovali registráciám práve seniori starší ako 65 rokov a tí prevažujú až dodnes.

Naše predpoklady, že finančná výhra môže byť dobrým nástrojom, ako motivovať ľudí k očkovaniu, potvrdzuje aj zverejnený prieskum Slovenská akadémia vied. Podľa neho by očkovacia prémia dokázala presvedčiť až 146-tisíc ľudí, ktorí váhali alebo sa neplánovali vôbec dať zaočkovať.

Zdroj: Facebook I. Matoviča, Ministerstva Financií

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

4 COMMENTS

  1. Tak mne zrušili preventívnu prehliadku, dvakrát ma nepustili na samoplatitelsky pobyt v slovenských kúpeľoch, by aby som si nemohla upevňovať svoje zdravie za svoje peniaze. A teraz za naše spoločné peniaze zneužívajú občanov štátu. To znamená, že mi vrátia povinné odvody na zdravotnú starostlivosť? Lebo ja si svoje zdravie vážim a upevňujem si imunitu už dlhé roky.

  2. Nechápem, prečo sa má táto lotéria platiť zo štátneho rozpočtu. Tá očkovacia gebuzina do dnešného dňa je stále povolená len podmienečne, ale farmafirmy už teraz hlásia zisky v miliardách…Čo keby si to platili a aj organizovali sami???

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás