fbpx
- Reklama -
NázoryMaroš Žilinka: NENÁVISŤ, STRACH, ČI ABSOLÚTNA STRATA SÚDNOSTI?

Maroš Žilinka: NENÁVISŤ, STRACH, ČI ABSOLÚTNA STRATA SÚDNOSTI?

-

Maroš Žilinka: NENÁVISŤ, STRACH, ČI ABSOLÚTNA STRATA SÚDNOSTI?

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Maroš Žilinka: NENÁVISŤ, STRACH, ČI ABSOLÚTNA STRATA SÚDNOSTI?

To, že som prakticky od nástupu do funkcie generálneho prokurátora SR predmetom trvalých útokov a snáh o diskreditáciu či poškodenie reputácie s cieľom dosiahnuť moje odstúpenie alebo odvolanie z funkcie, je nesporný fakt. Faktom je aj to, že tieto útoky nemajú na striktné uplatňovanie kompetencií generálneho prokurátora SR v záujme ochrany zákonnosti z mojej strany absolútne žiaden vplyv a teda neplnia svoj účel. V tejto súvislosti som sa tento týždeň na rokovaní ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR vyjadril, že túto snahu považujem miestami až za chorobnú a že niektoré médiá a politici sú mnou doslova posadnutí.

Dôvod, ktorí si však tentokrát vymysleli niektorí ľudia na útok proti mojej osobe, už svedčí o absolútnej strate súdnosti, je prejavom nenávisti voči mojej osobe a obavy z nekompromisnej ochrany zákonnosti. Ba čo viac, je potvrdením toho, že niektoré osoby sa v zákerných útokoch motivovaných snahou dosiahnuť svoj cieľ nezastavia absolútne pred ničím. Žiaľ, stalo sa tak opäť za asistencie niektorých médií.

- reklama -

DenníkN v sekcii minúty dňa 02.07.2022 uverejnil po predchádzajúcom rozhovore s politickým komentátorom Mariánom Leškom túto správu:

Generálny prokurátor Maroš Žilinka by mal podľa Mariána Leška odpovedať na otázku, či sa v Moskve stretol s Nikolajom Patruševom, ktorý radí Vladimírovi Putinovi. „Pán Patrušev nemá čas na zdvorilostné stretnutia s bezvýznamným generálnym prokurátorom nejakej malej krajiny v strednej Európe. Ak si našiel čas na pána Žilinku, tak za tým muselo byť niečo iné.“

Moderátor diskusnej relácie V politike, vysielanej na TA3 dňa 03.07.2022 citujúc časti rozhovoru Mariána Leška pre DenníkN, ktorý sa mal odvolávať na vyjadrenia gen. Pavla Macka, účastníkom diskusie položil otázku: „Budete sa pýtať generálneho prokurátora prečo sa stretával so šedou eminenciou Kremľa mesiac pred začiatkom vojny na Ukrajine?“.

Položené otázky, v prípade moderátora TA3 v rozpore s elementárnou etikou a profesionalitou dokonca vyslovené ako fakt, považujem za zlomyseľnosť hraničiacu s bezočivosťou a prekročenie všetkých akceptovateľných hraníc, motivované snahou vymysleným údajným stretnutím so „šedou eminenciou Kremľa“, „mesiac pred začiatkom vojny na Ukrajine“, očierniť moju osobu ako generálneho prokurátora SR v očiach verejnosti.

To, že k takému stretnutiu nikdy neprišlo, je fakt a faktom zostáva aj to, že niektorí ľudia, či skupiny ľudí, sa žiaľ nezastavia pred ničím. A práve pre tých platí výrok jedného z najväčších rímskych štátnikov, rečníkov a filozofov Marcusa Tulliusa Cicera: „PREČO BY SOM SA MAL DIVIŤ TOMU, ŽE O MNE ZLE HOVORIA ZLÍ ĽUDIA.“

FOTO: Pluska.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

  1. super p.Zilinka, nedajte si brnkat po nose od takych nevzdelancov a od luzy.Vydrzte , pokial to bude mozne, dakujeme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás