DomáceMajerskému sa prisnilo, kto je víťazom rozhodnutia Ústavného súdu:...

Majerskému sa prisnilo, kto je víťazom rozhodnutia Ústavného súdu: Použil veľmi trápnu frázu

-

spot_img

Majerskému sa prisnilo, kto je víťazom rozhodnutia Ústavného súdu: Použil veľmi trápnu frázu

BRATISLAVA 3. marca (SITA) – Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský sa nebude čudovať, keby niektorá z opozičných strán v súvislosti s rozhodnutím ústavného súdu o novele Trestného záklona navrhla odvolanie ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD) z funkcie. Uviedol to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12. Susko totiž podľa Majerského pri presadzovaní novely uprednostnil politiku pred odbornosťou.

„Pán minister Susko je odborník. Mne je ľúto, že ako odborník, ktorý je ako odborník aj dobrý a má svoje skúsenosti a možno aj dobré výsledky v niektorých veciach, tak podľahol týmto politickým tlakom a išiel v línii vládnej koalície,“ vyhlasil Majerský s tým, že Susko „poslúchal na slovo“. „Toto sa jednoducho nerobí,“ skonštatoval Majerský. Doplnil, že KDH v tejto súvislosti počká na ďalšie kroky opozície.

Majerský zároveň povedal, že rozhodnutím ústavného súdu o pozastavení niektorých častí novely Trestného zákona nevyhrala ani opozícia, ani koalícia. „Vyhrali ľudia,“ dodal.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás