fbpx
- Reklama -
DomáceMaďarská prezidentka chce silnejšiu armádu, slovenská prezidentka by možno...

Maďarská prezidentka chce silnejšiu armádu, slovenská prezidentka by možno na Ukrajinu poslala okrem kompletnej vojenskej techniky aj Rizmana

-

Maďarská prezidentka chce silnejšiu armádu, slovenská prezidentka by možno na Ukrajinu poslala okrem kompletnej vojenskej techniky aj Rizmana

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Budapešť 21. mája (TASR) – Maďarská prezidentka Katalin Nováková v sobotu zdôraznila potrebu silných a stabilných ozbrojených síl na zaručenie mieru a bezpečnosti v krajine. TASR o tom informuje na základe správy agentúry MTI a prezidentkinho vyjadrenia na sociálnej sieti


      Prezidentka v príspevku na sociálnej sieti Facebook napísala, že Maďarsko si v sobotu pripomína deň ozbrojených síl (Magyar Honvédelem Napja). Pripomenula, že maďarskej armáde sa 21. mája 1849 počas Uhorskej revolúcie podarilo opätovne získať Budínsky hrad (dnes súčasť Budapešti) od rakúskej armády.


      „Teraz, keď v našom susedstve zúri vojna, ešte viac pociťujeme, že potrebujeme silnú, stabilnú a účinnú vojenskú silu schopnú zaručiť nezávislosť, územnú celistvosť Maďarska a vojenskú obranu jeho hraníc,“ uviedla.

- reklama -


      Maďarské ozbrojené sily (Magyar Honvédség), ktorých korene siahajú do obdobia rokov 1848-49, sú podľa prezidentky zárukou mieru a bezpečnosti v krajine. Nováková takisto vyjadrila uznanie všetkým maďarským vojakom a pracovníkom v oblasti obrany, ktorí pôsobia doma a v zahraničí.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás