fbpx
- Reklama -
DomáceMaďari sa mobilizujú do volieb

Maďari sa mobilizujú do volieb

-

Maďari sa mobilizujú do volieb

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Aliancia: Na sobotnej republikovej rade prijala priority do jesenných volieb

Bratislava 21. mája (TASR) – Mimoparlamentná maďarská strana Aliancia sa na sobotnom zasadnutí republikovej rady dohodla na prioritách, s ktorými pôjde do jesenných komunálnych a krajských volieb. Strana presadzuje napríklad modernizáciu a zvýšenie konkurencieschopnosti stredných škôl či opravy ciest druhej a tretej triedy. Aliancia chce do konca júna uzavrieť kandidátky do jednotlivých samospráv.

„Sme stranou národností a regiónov, jesenné voľby sú pre nás mimoriadne dôležité,“ vyhlásil na tlačovej konferencii predseda republikovej rady László Sólymos. Strana verí, že obháji svoje pozície v samosprávach. Aliancia je za to, aby sa príjmové zdroje rozpočtov samospráv aj naďalej rozdeľovali na základe princípu regionálnej spravodlivosti. Chce sa tiež zasadzovať za to, aby sa zvýšili kapacity sociálnych zariadení, ktoré sú poddimenzované.

- reklama -

Sólymos zdôraznil, že hoci boli medzi platformami strany turbulencie, odborné témy a riešenie problémov regiónov a národností Alianciu spája. „Nemáme na výber, musíme spolupracovať,“ dodal.

Súčasná vláda podľa Aliancie finančne diskriminuje južné a východné regióny. „Vláda svoju základnú úlohu – pomoc ľuďom, slúžiť krajine, prestala napĺňať,“ myslí si Sólymos.

Aliancia považuje reakcie vlády na pandémiu, následnú hospodársku a vojnovú krízu a na narastajúce ceny za chaotické a nepremyslené. „Drvivá väčšina rozhodnutí má už v momente prijatia len kozmetický charakter,“ uviedla strana vo vyhlásení. Vláda podľa nej neplní svoje záväzky ani voči národnostným menšinám. „Dodnes nemáme zákon o postavení menšín, úrad pre národnostné menšiny a pôsobnosť zákona o používaní jazyka národnostných menšín sa nevzťahuje na požadované vyššie územné celky – na Nitriansky a Trnavský kraj,“ skonštatovali predstavitelia strany.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás