fbpx
ZahraničnéMacron: Spolieham sa na Si Ťin-pchinga, že privedie Rusko...

Macron: Spolieham sa na Si Ťin-pchinga, že privedie Rusko k rozumu

-

Macron: Spolieham sa na Si Ťin-pchinga, že privedie Rusko k rozumu

Peking 6. apríla (TASR) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron vo štvrtok čínskemu lídrovi Si Ťin-pchingovi povedal, že sa naňho spolieha, že privedie Rusko späť k rozumu v súvislosti s vojnou na Ukrajine. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

Francúzsky prezident, ktorý dorazil v stredu na trojdňovú návštevu Číny, dal jasne najavo, že sa bude snažiť odradiť Čínu od podporovania invázie Ruska na Ukrajinu.

„Viem, že sa môžem na vás spoľahnúť, že privediete Rusko k rozumu a všetkých k rokovaciemu stolu,“ uviedol Macron počas stretnutia so Si Ťin-pchingom v Pekingu.

Čínsky prezident privítal Macrona pred Veľkou sálou ľudu v centre Pekingu s vojenskými poctami, uvádza agentúra DPA.

V priebehu ich stretnutia zverejnila čínska štátna televízia správu, v ktorej Si Ťin-pching vyzdvihol pozitívne a stabilné vzťahy Číny a Francúzska v čase, keď je svet podľa neho vystavený „intenzívnym dejinným zmenám“.

Macron uviedol, že jeho návšteva Pekingu by mohla zohrať dôležitú úlohu pri hľadaní cesty k mieru na Ukrajine, a ocenil ochotu Číny zaviazať sa k dosiahnutiu výsledkov.

Prvá návšteva Macrona v Číne od roku 2019 prebieha v čase, keď Západ zvyšuje tlak na Peking, aby presadzoval na mier na Ukrajine. Čína síce oficiálne vystupuje v konflikte na Ukrajine ako neutrálna, no inváziu Ruska neodsúdila.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás