fbpx
ZahraničnéMacron sa stretne s Orbánom, hovoriť budú o Ukrajine...

Macron sa stretne s Orbánom, hovoriť budú o Ukrajine a EÚ

-

Macron sa stretne s Orbánom, hovoriť budú o Ukrajine a EÚ

Paríž 11. marca (TASR) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa stretne s maďarským premiérom Viktorom Orbánom, aby s ním pred zasadnutím Európskej rady prediskutoval ukrajinskú krízu a ďalšie otázky. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Orbán je otvoreným kritikom postoja EÚ k vojne na Ukrajine a obviňuje ju z vedenia „nepriamej vojny“ proti Rusku, uvádza AFP.

Macron sa stretne s Orbánom v pondelok (20. marca) pred zasadnutím Európskej rady, naplánovanom na 23. až 24. marca, a budú tiež diskutovať o energetických otázkach a podpore obranného priemyslu EÚ.

Maďarsko, členská krajina EÚ, je vysoko závislá od dovozu ruského paliva. Orbán sa zaviazal udržiavať vzťahy s Ruskom a odmietol dodať Ukrajine zbrane. Kritizoval tiež sankcie, ktoré Západ uvalil na Rusko, aj keď Maďarsko napokon o tejto otázke hlasovalo v súlade so svojimi partnermi z EÚ.

Budapešť tiež vedie dlhodobý spor s Európskou úniou kvôli obavám Bruselu ohľadom korupcie v Maďarsku. Európska komisia v decembri zmrazila Maďarsku eurofondy v hodnote miliárd eur až kým krajina neprijme očakávané protikorupčné reformy.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás