fbpx
DomáceMá toho už plné zuby: Sudkyňa M. Kosová sa...

Má toho už plné zuby: Sudkyňa M. Kosová sa vzdala členstva v Súdnej rade SR

-

Má toho už plné zuby: Sudkyňa M. Kosová sa vzdala členstva v Súdnej rade SR

Bratislava 7. februára (TASR) – Sudkyňa bratislavského krajského súdu Marcela Kosová sa v pondelok vzdala členstva v Súdnej rade SR. TASR to potvrdila s odôvodnením, že ide o reakciu na viaceré kroky, ktoré sa v poslednom čase v Súdnej rade SR a justícii diali. Upozornil na to Denník N.

- reklama -

„Za ostatný rok a pol sa diali viaceré veci a rôzne výstupy, či už Súdnej rady, ako aj jej predsedu, a nadobudla som pocit, že moja snaha o fungovanie justície bez deštrukčných zásahov sa ukazuje ako nemožná,“ povedala pre TASR Kosová.

Vyhlásila, že nad týmto krokom uvažovala dlhší čas. „Snažila som sa aktívne reprezentovať sudcov, v režime mandátu, keď ma 611 sudcov zvolilo za členku Súdnej rady.“

Predseda Súdnej rady Ján Mazák priblížil, že Kosovej zanikne funkcia 8. februára. „Dôvody uviedla v liste, ktorý mi v zmysle zákona adresovala. Nemienim tieto dôvody komentovať, vzal som ich len na vedomie,“ povedal pre TASR.

Na jar sa majú uskutočniť voľby piatich členov Súdnej rady SR z radov sudcov.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás