fbpx
DomáceM. Žilinka: Za kandidáta na GP som nebol zvolený...

M. Žilinka: Za kandidáta na GP som nebol zvolený koalíciou, ale hlasmi poslancov

-

M. Žilinka: Za kandidáta na GP som nebol zvolený koalíciou, ale hlasmi poslancov

Bratislava 12. marca (TASR) – Za kandidáta na generálneho prokurátora SR nebol Maroš Žilinka zvolený „koalíciou“, ale 132 hlasmi poslancov Národnej rady SR. Vyhlásil to na sociálnej sieti v reakcii na tvrdenia dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera v relácii RTVS Sobotné dialógy. Ten zopakoval, že „najväčšou chybou koalície bolo zvolenie generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku“.

Žilinka poukázal, že takto vyjadrenú „silnú legitimitu“ na výkon funkcie generálneho prokurátora potvrdila jeho vymenovaním prezidentka SR.

„Práve taká silná legitimita mi umožňuje pri výkone funkcie generálneho prokurátora SR principiálne a dôsledne ochraňovať, presadzovať a upevňovať zákonnosť, bez ohľadu na záujmy či predstavy politikov, politických strán alebo politických hnutí a nepodľahnúť pri tom tlaku médií či verejnej mienky,“ povedal. Zopakoval, že jediným „imperatívom“ pre neho vždy bol a bude zákon.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás