fbpx
DomáceM. Žilinka: Kontakt so zahraničnými prokuratúrami vrátane ruskej je...

M. Žilinka: Kontakt so zahraničnými prokuratúrami vrátane ruskej je nevyhnutný

-

M. Žilinka: Kontakt so zahraničnými prokuratúrami vrátane ruskej je nevyhnutný

Bratislava 12. januára (TASR) – Osobný kontakt a komunikácia s hlavami partnerských orgánov prokuratúr v zahraničí vrátane Ruskej federácie považuje generálny prokurátor Maroš Žilinka za nevyhnutné. Uviedol to na margo svojej účasti na oslavách výročia vzniku ruskej prokuratúry.


      Taktiež to považuje za prínos pri napĺňaní spoločného cieľa, ktorým je ochrana zákonnosti aj v globálnom meradle. „Možnosť zastupovať Generálnu prokuratúru SR na oslavách vnímam nielen ako možnosť obzrieť sa do minulosti, ale predovšetkým ako možnosť poučiť sa z nej a nájsť výzvy na rozvoj orgánov prokuratúry do budúcnosti,“ skonštatoval Žilinka.


      O prehodnotenie či zrušenie plánovanej cesty do Ruska žiadali Žilinku pred odchodom viacerí politici aj europoslanci. Oslavy sú naplánované v dňoch 11. až 13. januára.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. „Krásna zem — jej končiny valný Dunaj vlaží, a Tatra skalnou hradbou okol nej sa väží: Tá zem, tie pyšné hory, tie žírne moravy: to vlasť ich, to kolíska dávna synov slávy.

    Slovenský rod ich poslal, zo slávneho snemu,aby išli s pozdravom…“

    Ďakujeme p. Žilinka

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás