fbpx
- Reklama -
DomáceM. Saloň: Výbor na kontrolu SIS má v stredu...

M. Saloň: Výbor na kontrolu SIS má v stredu hovoriť o schôdzke v budove tajnej služby

-

M. Saloň: Výbor na kontrolu SIS má v stredu hovoriť o schôdzke v budove tajnej služby

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 31. mája (TASR) – Mimoriadne rokovanie Osobitného kontrolného výboru Národnej rady (NR) SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) bude v stredu (2. 6.) o 10.00 h. Pre TASR to uviedol predseda výboru Marián Saloň (Smer-SD). Na výbore sa majú rozprávať o medializovaných informáciach súvisiacich so stretnutím špičiek štátu v budove SIS. Saloň predpokladá, že sa budú rozprávať aj o správe, ktorá bola prednesená v parlamente a mala sa dostať na verejnosť.

Saloň uviedol, že výbor na túto tému zvolal ešte minulý týždeň, ten sa vtedy neuskutočnil, preto ho presunul na stredu. Na výbor by mal prísť aj riaditeľ SIS Michal Aláč. Šéf SIS je podľa Saloňa pozývaný na každé zasadnutie výboru.

O stretnutí najvyšších predstaviteľov štátu v SIS, ktoré bolo 17. mája, rokovali minulý týždeň poslanci na neverejnej mimoriadnej schôdzi. Inicioval ju Smer-SD. V pléne NR SR mal vtedy predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) predniesť správu SIS, ktorá má potvrdzovať existenciu pracovnej skupiny ovplyvňujúcej konania v trestných veciach. Následne mal obsah tejto správy kolovať na verejnosti. Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) varoval pred ďalšou distribúciou alebo medializáciou materiálu, ktorý je šírený ako utajovaná správa SIS.

- reklama -

Podpredseda výboru Gábor Grendel (OĽANO) uviedol, že všetky úniky sa podľa medializovaných informácií týkajú údajnej manipulácie kajúcnikov pri vyšetrovaní korupcie. „Ak takéto pochybnosti sú, nemali by byť utajované. Naopak, mali by byť verejne pomenované a prešetrené,“ vyhlásil na sociálnej sieti s tým, že sa o tom majú rozprávať na výbore.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás