fbpx
DomáceM. Saloň: Výbor na kontrolu SIS má v stredu...

M. Saloň: Výbor na kontrolu SIS má v stredu hovoriť o schôdzke v budove tajnej služby

-

M. Saloň: Výbor na kontrolu SIS má v stredu hovoriť o schôdzke v budove tajnej služby

Bratislava 31. mája (TASR) – Mimoriadne rokovanie Osobitného kontrolného výboru Národnej rady (NR) SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) bude v stredu (2. 6.) o 10.00 h. Pre TASR to uviedol predseda výboru Marián Saloň (Smer-SD). Na výbore sa majú rozprávať o medializovaných informáciach súvisiacich so stretnutím špičiek štátu v budove SIS. Saloň predpokladá, že sa budú rozprávať aj o správe, ktorá bola prednesená v parlamente a mala sa dostať na verejnosť.

Saloň uviedol, že výbor na túto tému zvolal ešte minulý týždeň, ten sa vtedy neuskutočnil, preto ho presunul na stredu. Na výbor by mal prísť aj riaditeľ SIS Michal Aláč. Šéf SIS je podľa Saloňa pozývaný na každé zasadnutie výboru.

O stretnutí najvyšších predstaviteľov štátu v SIS, ktoré bolo 17. mája, rokovali minulý týždeň poslanci na neverejnej mimoriadnej schôdzi. Inicioval ju Smer-SD. V pléne NR SR mal vtedy predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) predniesť správu SIS, ktorá má potvrdzovať existenciu pracovnej skupiny ovplyvňujúcej konania v trestných veciach. Následne mal obsah tejto správy kolovať na verejnosti. Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) varoval pred ďalšou distribúciou alebo medializáciou materiálu, ktorý je šírený ako utajovaná správa SIS.

- reklama -

Podpredseda výboru Gábor Grendel (OĽANO) uviedol, že všetky úniky sa podľa medializovaných informácií týkajú údajnej manipulácie kajúcnikov pri vyšetrovaní korupcie. „Ak takéto pochybnosti sú, nemali by byť utajované. Naopak, mali by byť verejne pomenované a prešetrené,“ vyhlásil na sociálnej sieti s tým, že sa o tom majú rozprávať na výbore.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás