fbpx
EkonomikaM. Klus je kandidátom SR na člena Európskeho dvora...

M. Klus je kandidátom SR na člena Európskeho dvora audítorov

-

M. Klus je kandidátom SR na člena Európskeho dvora audítorov

Bratislava 31. januára (TASR) – Bývalý štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Martin Klus je kandidátom SR na člena Európskeho dvora audítorov (EDA). Vyplýva to z návrhu Ministerstva financií (MF) SR, ktorý v utorok schválila vláda.

- reklama -

Klus podľa rezortu spĺňa požiadavku nezávislej a osobitne kvalifikovanej osobnosti na tento post, vzhľadom na jeho skúsenosti zo zastávania vysokých štátnych funkcií, predovšetkým ako štátneho tajomníka. „Počas svojho pôsobenia v tejto funkcii mal v pôsobnosti európske záležitosti vrátane výdavkovej stránky rozpočtu EÚ a koordináciu európskych politík naprieč ministerstvami SR, a zároveň aj prípravu agendy premiéra na Európsku radu,“ vysvetlilo ministerstvo.

Rezort financií pripomenul, že počas pôsobenia vo funkcii bol Klus zodpovedný aj za prípravu a koordináciu pozície SR na Európsku radu pri schvaľovaní viacročného finančného rámca EÚ na roky 2021 až 2027, ako aj pri schvaľovaní nástroja Next Generation EU, z ktorého sú financované národné plány obnovy a odolnosti.

Klus v minulosti pôsobil tiež na pozícii podpredsedu Výboru Národnej rady (NR) SR pre európske záležitosti, pričom v tejto pozícii sa aktívne venoval aj agende EDA, dodalo ministerstvo.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

2 COMMENTS

  1. Mali sme im poslať „Torontského taxikára“, alebo Dostála. To by bola ešte väčšia medzinárodná hamba. Alebo rovno našu jednotku tuposti sústavy SI, ktorá rozumie úplne všetkému!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás