fbpx
ZahraničnéLukašenko by sa mal v piatok v Rusku stretnúť...

Lukašenko by sa mal v piatok v Rusku stretnúť na rokovaniach s Putinom

-

Lukašenko by sa mal v piatok v Rusku stretnúť na rokovaniach s Putinom

BRATISLAVA 14. septembra (SITA) – Bieloruský prezident Alexander Lukašenko vycestuje na pracovnú návštevu Ruska, počas ktorej by mal absolvovať rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na štátnu tlačovú agentúru BELTA.

Samit by sa mal uskutočniť v piatok 15. septembra. Rokovania by sa mali sústrediť na medzinárodnú agendu, ako aj na regionálne otázky, pričom dôraz sa bude klásť na podporu hospodárskej spolupráce vrátane nahrádzania dovozu, uvádza BELTA.

CNN pripomína, že oznámenie prišlo deň po tom, ako Európsky parlament označil Lukašenka za „spolupáchateľa“ vojnových zločinov páchaných Ruskom na Ukrajine. V uznesení prijatom v stredu tiež europarlament označil Bielorusko za „satelitný štát Ruska“ a navrhol zaviesť voči nemu rovnaké sankcie, ako sú v súčasnosti voči Rusku.

https://edition.cnn.com/europe/live-news/russia-ukraine-war-news-09-14-23/index.html

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás