fbpx
DomáceĽudia, zle je: Čaputová už nerozumie ani len Naďovi

Ľudia, zle je: Čaputová už nerozumie ani len Naďovi

-

Ľudia, zle je: Čaputová už nerozumie ani len Naďovi

PREZIDENTKA: Žiadnu vojenskú pomoc Ukrajine nestopla a nerozumie vyjadreniam exministra Naďa

BRATISLAVA 10. októbra (SITA) – Prezidentka Zuzana Čaputová tvrdí, že žiaden balík vojenskej pomoci Ukrajine, ktorý pripravilo ministerstvo obrany pod vedením Jaroslava Naďa (Demokrati), nikdy nestopla. Naopak, každý jeho balík pomoci verejne obhajovala. Uviedla to v reakcii na vyjadrenia Naďa pre český Deník N. „Vždy som podporovala a podporujem vojenskú pomoc Ukrajine. Je to dohľadateľné vo všetkých mojich verejných vyhláseniach k tejto téme a nerozumiem pohnútkam exministra Naďa moju vôľu teraz spochybňovať,“ skonštatovala. Naď pre český denník povedal, že prezidentka sa postavila proti dodávke ďalšej vojenskej pomoci Ukrajine už na jar. Od začiatku leta už na Ukrajinu žiadne zbrane nešli. Česká vláda pritom Bratislave ponúkala riešenie, ako dostať slovenské zbrane na Ukrajinu okľukou.

Prezidentka reagovala, že o zmienenej ponuke českej vlády na sprostredkovanie vojenskej pomoci nebola nikdy informovaná. „Exministrovi Naďovi som navrhla, aby sme všetku vojenskú pomoc, ktorú si ešte môžeme dovoliť a ktorá neoslabí našu armádu, poslali v jednom balíku, aby vojenská pomoc Ukrajine už nebola zneužívaná v predvolebnej kampani,“ uviedla. Ako ďalej dodala, hoci sa tak nestalo, ešte v júli počas návštevy ukrajinského prezidenta Zelenského v Bratislave bola možná dodávka ďalšej vojenskej pomoci predmetom ich spoločného rokovania, a to aj za účasti ministra obrany. „Túto pomoc som podporila,“ poukázala Čaputová. Zároveň zdôraznila, že hlava štátu o vojenskej pomoci nerozhoduje a ani na jej darovanie nedáva súhlas.

Prezidentka sa stotožňuje s názorom predsedu úradníckej vlády Ľudovíta Ódora, že v súvislosti s otázkou ďalšej vojenskej pomoci Ukrajine je potrebné rešpektovať výsledky volieb a počkať na závery rokovaní o zostavení novej vládnej koalície. Je presvedčená, že v tomto čase by rozhodnutie o poskytnutí vojenského materiálu bolo precedensom pri zmene politickej moci aj v budúcnosti.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás