fbpx
DomáceĽuboš Blaha: Toto je Čaputovej koniec. Skončí presne tak...

Ľuboš Blaha: Toto je Čaputovej koniec. Skončí presne tak ako Kiska. V týchto dňoch začína jej voľný pád, pretože ona už ani neskrýva, že nie je prezidentkou všetkých Slovákov, ale len liberálnej kaviarne

-

Ľuboš Blaha: Toto je Čaputovej koniec. Skončí presne tak ako Kiska. V týchto dňoch začína jej voľný pád, pretože ona už ani neskrýva, že nie je prezidentkou všetkých Slovákov, ale len liberálnej kaviarne

 1. Spomeňte si, že túto istú chybu urobil kedysi Kiska. Kým neútočil na vládu a hral to na neutrála, jeho podpora bola vysoká, zhruba ako u Čaputovej.
 2. Oligarchické médiá mu vytvárali kult osobnosti, podobne ako teraz Čaputovej. Bol to ich prezident, rovnako ako je teraz Čaputová ich prezidentkou. Iba ich.
 3. Fatálnu chybu urobil Kiska po vražde Jána Kuciaka. Namiesto toho, aby ďalej predstieral, že je prezidentom všetkých, postavil sa na čelo opozičných protestov a hecoval Slovákov do občianskej vojny.
 4. Odvtedy jeho popularita klesala z mesiaca na mesiac. Z nejakých 60% padol na 6%, čo bol výkon hodný olympijského skokana do vody. Špľachlo to riadne – Kisku odvtedy nikto nevidel. Chvalabohu.
 5. Čaputová urobila tú istú chybu. Ako cez kopirák. Prvé roky vo funkciu ako-tak predstierala, že nie je na nikoho strane, že je nezávislá a tak. Ešte aj kamošov z Progresívneho Slovenska zamestnávala na tajňáša.
 6. Ani ste o nej nevedeli, v podstate len prezliekala garderóby, s dcérkami to dávali na nákupnú maniačku v New Yorku, občas sladkým hláskom odprednášala lacné frázy, čo jej písal ex-komunista Leško, s americkou veľvyslankyňou sa stretávala potajomky, aby neprovokovala…
 7. A odrazu – akoby udrel hrom. S americkou veľvyslankyňou to začala dávať na hulváta, plnila jej pokyny pri vládnej kríze, už ani nepredstiera, že nie sme gubernia.
 8. Čaputová sa zradikalizovala. Škandalózne sa otočila chrbtom ľuďom a nezastavila celoplošné testovanie, ktoré zabilo tisíce ľudí. Pri vládnej kríze robila všetko preto, aby sa vláda udržala, ešte aj vymenovala mäsiara Matoviča.
 9. Dobre, to sa ešte stále mohla vyhovárať, že je nemohúca, že nevie, že nemôže… Ale v ostatných týždňoch to už naplno rozbalila. Najskôr tajná schôdzka v pivnici SIS.
 10. Potom zarezala referendum a na Ústavný súd poslala referát o tom, ako majú vládni papaláši ľudské právo na 4-ročný plat. Hrubá politická chyba – pľuvanec do tvári miliónov Slovákov.
 11. A predvčerom doslova vyhlásila vojnu opozícii, keď v rozpore so všetkými zvyklosťami ako hlava štátu drzo zaútočila na opozičných lídrov a prikryla neschopnosť a všetky škandály vlády.
 12. A všimnite si odozvu ľudí. Podľa prieskumov sa jej dôveryhodnosť riadne prepadá. My sme jej neverili nikdy, ale už jej neveria ani tí, ktorých doteraz dokázala oklamať.
 13. Jej útoky na opozíciu budú pribúdať. Bude vyzývať k povinnému očkovaniu, bude vyzývať k očkovaniu detí. To príde. Farmafirmy už ju majú upečenú. A rozkaz z ambasády zněl jasně. Nebylo čas se ptát…
 14. Čaputová skončí ako Kiska. Niekde na šiestich percentách. Jej éra končí. Nepochopila, že ako hlava štátu môže všeličo. Ešte aj nad tými trápnymi fotkami, keď sa hlava, ehm, štátu rozčapila na koberec – ešte aj nad tým mnohí ľudia mávli rukou,
 15. Ale jedno nemôže. Arogantne sa postaviť proti ľuďom. Jej útok na referendum a vrieskanie po opozícii – to je koniec. Presne tá istá chyba ako Kiska.
  Prezidentka letí dole. Zakývajme jej. Bude to na konci veľký, preveliký šplech.
  Poďme zajtra do ulíc, priatelia. A vyjadrime svoj názor nielen na neoliberálnu vládu, ale aj na lobistku farmafiriem z paláca.
  O jednej pred ministerstvom práce! ?

Zdroj: FB, Ľuboš Blaha

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 COMMENT

 1. Táto Soroš tupá sliepke nemá v tom úrade čo hľadať. Hambím sa že už druhé volebné obdobie nemáme prezidenta, len tupú US figúrku

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás